Puchar Niemiec. Schalke 04 Gelsenkirchen - Hertha Berlin. Zobacz pierwszą bramkę Krzysztofa Piątka (wideo)

To był szalony mecz w 1/8 finału Pucharu Niemiec. Krzysztof Piątek strzelił gola, Hertha Berlin prowadziła 2:0, a ostatecznie przegrała 2:3. Warto obejrzeć skrót meczu.

Robert Czykiel
Krzysztof Piątek strzela pierwszego gola dla Herthy YouTube / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek strzela pierwszego gola dla Herthy
W miniony weekend Schalke 04 Gelsenkirchen i Hertha Berlin rozegrali mecz w Bundeslidze. To nie było porywające widowisko, które zakończyło się bez bramek. Mało kto zatem się spodziewał, że kilka dni później w 1/8 finału Pucharu Niemiec starcie tych drużyn dostarczy tylu emocji.

Puchar Niemiec. Krzysztof Piątek udowodnił Niemcom swoją wartość. "Dlatego Hertha zapłaciła za niego ponad 20 mln euro" >>

Zaczęło się świetnie dla berlińczyków, którzy do przerwy prowadzili 2:0. Najpierw bramkę strzelił Pascal Koepke, a potem pierwszego gola w barwach Herthy zdobył Krzysztof Piątek.

W drugiej połowie Schalke przejęło inicjatywę i doprowadziło do wyrównania. Potrzebna była dogrywka, w której czerwoną kartkę zobaczył Jordan Torunarigha, a potem gospodarze zdobyli gola na wagę awansu do ćwierćfinału.

Zobacz skrót meczu Schalke 04 Gelsenkirchen - Hertha Berlin (aby obejrzeć skrót, trzeba przejść bezpośrednio na Youtube [urlz=
TUTAJ[/urlz]).

Puchar Niemiec. Schalke - Hertha. Rasistowski skandal. Kibole obrażali kolegę Krzysztofa Piątka >>

Hercie pozostała gra w Bundeslidze, gdzie cały czas nie jest pewna utrzymania. W sobotę Krzysztof Piątek i spółka rozegrają bardzo ważne spotkanie z 1. FSV Mainz.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Piątek w tym sezonie będzie najlepszym strzelcem w Hercie?