Sparing. Ruch Chorzów zremisował z Hutnikiem Kraków. "Babol" bramkarza

Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu Ruch Chorzów 1:1 zremisował z Hutnikiem Kraków. Niebiescy prowadzili, a przy wyrównującym golu dla rywala nie popisał się bramkarz chorzowian Dawid Smug.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Newspix / Adam Starszynski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Po dwóch porażkach z rzędu Ruch Chorzów zremisował. Niebiescy, wicelider III ligi grupy III, zanotowali pierwsze spotkanie bez rozstrzygnięcia podczas zimowych przygotowań. Rywalem chorzowian był Hutnik Kraków, który w swojej grupie III ligi również plasuje się na 2. pozycji, ale ma tyle samo punktów co lider Korona II Kielce.

Ruch objął prowadzenie po kwadransie, ładnym strzałem popisał się Tomasz Foszmańczyk. Krakowianie wyrównali dziewięć minut później. Do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Patryk Kołodziej. W tej sytuacji dużo lepiej powinien zachować się bramkarz Ruchu Dawid Smug.

W kolejnych minutach zespoły stworzyły sobie kilka okazji do zdobycia kolejnych bramek, ale więcej goli w meczu już nie padło.

Po meczu trener Ruchu Łukasz Bereta przyznał, że kadra drużyny jest już niemal zamknięta. W najbliższym czasie ma zostać sfinalizowanie wypożyczenie z GKS-u 1962 Jastrzębie Kacpra Kawuli. Szkoleniowiec narzekał na urazy. Kontuzje wciąż leczą Konrad Kasolik, Mateusz Duchowski oraz Patryk Sikora.

Ruch Chorzów - Hutnik Kraków 1:1 (1:1)
1:0 - Tomasz Foszmańczyk 15'
1:1 - Patryk Kołodziej 24'

Ruch Chorzów: Smug (59' T. Nowak) - Lechowicz (46' Kwaśniewski), Kawula (66' Gajda), Kulejewski (66' Słota), Kowalski (46' Rudek) - Mokrzycki (60' Iwan), Foszmańczyk (66' Siwek) - Winciersz (66' Cioch), Janoszka (66' Podgórski), Bartolewski (82' Winciersz) - Idzik (66' Tsuleiskiri).

Hutnik Kraków: Dul - Pyciak, Kołodziej, Garzeł, Tetych, Sobala, Drąg (68' Hafez), Gamrot, Świątek, Linca, Rak.