Sparing. Ruch Chorzów przegrał z Garbarnią Kraków

Występująca w II lidze Garbarnia Kraków w meczu sparingowym w Chorzowie 1:0 pokonała III-ligowy Ruch. Jedyny gol w spotkaniu padł na minutę przed końcem.

Michał Piegza
stadion Ruchu Chorzów Newspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów
Piłkarze Ruchu Chorzów doznali pierwszej porażki podczas przygotowań do sezonu. Rywalem Niebieskich była wyżej notowana Garbarnia.

Przez długie minuty wiele wskazywało na to, że spotkanie zakończy się remisem. Cios na minutę przed końcem zadali goście. W 89. minucie gola zdobył Mateusz Wyjadłowski. Na odpowiedź gospodarze nie mieli już czasu.

W sobotnie popołudnie w Chorzowie była okazja do spotkania byłych graczy Niebieskich. Wszak szkoleniowcem Garbarni jest Łukasz Surma, a w krakowskim zespole grają Jakub Kowalski, Kamil Słoma czy Kamil Włodyka.

W poniedziałek chorzowianie wyjeżdżają na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia. 5 lutego Ruch zagra sparing z GKS-em Tychy.

Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)
0:1 - Wyjadłowski 89'

Ruch ChorzówI połowa: Kamil Lech - Piotr Kwaśniewski, Kacper Kawula, Daniel Paszek, Wiktor Cioch, Mateusz Winciersz, Marcin Kowalski, Tomasz Foszmańczyk, Michał Mokrzycki, Bartłomiej Kulejewski, Giorgi Tsuleiskiri.

II połowa: Dawid Smug (61' Tomasz Nowak) - Mateusz Lechowicz, Jakub Słota, Mateusz Iwan, Mateusz Bartolewski, Dawid Gajda, Tomasz Podgórski, Jakub Rudek, Łukasz Janoszka, Mariusz Idzik.

Garbarnia KrakówI połowa: Dorian Frątczak - Jakub Kowalski, Krystian Kujawa, Mateusz Duda, Marek Masiuda, Bartłomiej Mruk - Krzysztof Szewczyk, Tomasz Kołbon, Donatas Nakrosius - Michał Feliks, Kamil Słoma.

II połowa: Aleksander Kozioł - Mateusz Duda, Jan Klimek, Donatas Nakrosius (71' Mateusz Kardas), Jakub Kowalski (66' Błażej Radwanek), Karol Kostrubała, Kamil Kuczak, Patryk Serafin, Grzegorz Marszalik, Kamil Włodyka, Mateusz Wyjadłowski.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Garbarnia włączy się do gry awans do barażów?