Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Serie A. Włoskie media o kontrakcie Arkadiusza Milika: złożona sytuacja

Nie wiadomo, czy rozmowy Arkadiusza Milika z Napoli nie zakończą się transferem polskiego piłkarza. Obie strony są dalekie od porozumienia.
Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Arkadiusz Milik Getty Images / SSC NAPOLI / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Wciąż nie wiadomo, co stanie się z Arkadiuszem Milikiem. Napastnik Napoli negocjuje nowy kontrakt. Ostatnie doniesienia z włoskich mediów mówiły, że polski piłkarz porozumiał się co do pensji, jednak nie co do klauzuli odstępnego.

Obecna umowa (tak samo jak Piotrowi Zielińskiemu) wygasa w czerwcu 2021 roku. Milik miałby zarabiać 3 mln euro rocznie. Nie wiadomo jednak, jak skończy się sprawa z odstępnym. Napoli chce zapisać kwotę w granicach 80-100 mln euro, zaś polski napastnik proponuje 50 mln.

"Corriere dello Sport" donosi, że rozbieżności są duże i na teraz możliwe jest, że Milik odejdzie z klubu za rok, ale możliwe że również w 2020 roku. Nie ma bowiem mowy, żeby zgodził się na wpisanie 100 mln euro do kontraktu. - Sytuacja jest złożona: dialog między stronami trwa od dłuższego czasu, ale wciąż nie ma porozumienia - czytamy we włoskiej gazecie.

ZOBACZ WIDEO: Serie A. Arkadiusz Milik nie przebiera w środkach. Transfer coraz bliżej!

Wcześniej włoskiej media informowały, że Napoli podobno jest gotowe pójść na ustępstwo w przypadku Zielińskiego i obniżyć kwotę odstępnego. Inaczej sprawa wygląda z Milikiem i tu już chęci na kompromis nie ma. Jeśli obie strony nie dojdą do ugody, Milik może odejść latem.

CZYTAJ TAKŻE Serie A. Arkadiusz Milik nie przebiera w środkach. Transfer coraz bliżej!

CZYTAJ TAKŻE Serie A: zobacz bramkę Arkadiusza Milika. Kilka centymetrów i byłoby pudło roku

Oglądaj Serie A NA ŻYWO w WP Pilot!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×