The Championship: ekipa West Bromwich Albion wypuściła zwycięstwo z rąk, krótki występ Kamila Grosickiego

West Bromwich Albion z dwunastym remisem w The Championship 2019/2020. Zespół, którego zawodnikiem jest Kamil Grosicki, przed własną publicznością podzielił się punktami z Nottingham Forest (2:2). Polak grał od 84. minuty spotkania.

Tomasz Rosiński
Kamil Grosicki Getty Images / Adam Fradgley - AMA/WBA / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Zespół WBA wydawał się być faworytem sobotniego starcia z Nottingam i chciał wykonać kolejny krok w kierunku awansu do Premier League. Jednakże West Bromwich czekało trudne zadanie, bo Tricky Trees również walczą o uzyskanie przepustki do angielskiej ekstraklasy.

Od początku rywalizacji gospodarze mieli optyczną przewagę, którą udokumentowali w 37. minucie. Wówczas bramkę zdobył Callum Robinson, a asystował mu Matheus Pereira.

Wydawało się, że podopieczni Slavena Bilicia kontrolują boiskowe wydarzenia, ale dość niespodziewanie przyjezdni wyrównali tuż przed przerwą za sprawą samobójczego gola Kyle'a Bartley'a.

Po zmianie stron piłkarze West Bromwich Albion szukali swojego drugiego trafienia podczas tej konfrontacji i dopięli swego w 65. minucie, kiedy to piłkę do własnej bramki skierował Tobias Figueiredo.

W 84. minucie na murawie pojawił się Grosicki (zmienił Hala Robsona-Kanu), ale jego zespół nie zdołał dowieźć zwycięstwa do końca potyczki. W doliczonym czasie gry po długim rogu huknął Matty Cash i zapewnił Nottingham Forest cenny punkt.