Zmiana na stanowisku dyrektora sportowego w Arce

W trakcie swojego pierwszego posiedzenia Rada Nadzorcza Arki zrezygnowała z Piotra Burlikowskiego, który piastował funkcję dyrektora sportowego. Jego miejsce zajął doskonale znany w Gdyni - Andrzej Czyżniewski.

Aleksander Wójcik

Czyżniewski w przeszłości był bramkarzem, najpierw bronił barw Arki (druga połowa lat 70-tych), następnie przeszedł do lokalnego rywala - Bałtyku (pierwsza połowa lat 80-tych). W sumie rozegrał prawie półtorej setki meczów w I lidze. Po zawieszeniu bramkarskich rękawic na kołku rozpoczął karierę sędziowską dochodząc do szczebla ekstraklasy. Po zakończeniu kariery sędziego wrócił do Arki, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa klubu. Za jego czasów (w 2001 roku - przyp.red.) żółto-niebiescy awansowali do ówczesnej II ligi. Po zakończeniu prezesury zajął się skautingiem - na początek w Amice. Jego największym osiągnięciem w tej roli było zbudowanie profesjonalnej siatki skautingowej w obecnym Lechu Poznań, gdzie pracował od 2006 roku. Teraz zadaniem Czyżniewskiego będzie powielenie tej struktury w gdyńskim klubie.

Dodajmy, że podopieczni trenera Marka Chojnackiego przebywają aktualnie na obozie w Gutowie Małym k. Łodzi, skąd powrócą we wtorek, wcześniej rozgrają o godz. 11.00 sparing z Pelikanem Łowicz. W swoim ostatnim meczu kontrolnym Arkowcy pokonali 2:1 (0:0) bydgoskiego Zawiszę. Bramki zdobyli: Grzegorz Niciński (56) i Lubomir Ljubenow (70). Po tym spotkaniu trener Chojnacki zrezygnował definitywnie z usług testowanego Brazylijczyka Aithona. W pierwszej połowie Arka zagrała systemem 4-5-1, a po przerwie bardziej ofensywnie 4-4-2.

W treningach nie biorą udziału Bartosz Karwan oraz Tomasz Sokołowski - obaj przechodzą intensywną rehabilitację i według prognoz już za tydzień powinni dołączyć do reszty zespołu.

I połowa: Witkowski - Kowalski, Łabędzki, Szmatiuk, Bednarek - Aithon, Ulanowski, Ława, Kwiatkowski, Wachowicz - Trytko.

II połowa: Szromnik - Aithon (65 Chmiest), Weinar, Płotka, Pietroń, - Bartosiewicz, Siebert, Burkhardt, Ljubenow - Drozdowicz, Niciński.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.