MLS. Adam Buksa już strzela dla New England Revolution. Gol Polaka w sparingu

Adam Buksa zaimponował formą w meczu sparingowym pomiędzy New England Revolution i Minnesota United (2:2). Polski napastnik zdobył pierwszą bramkę dla swojego nowego zespołu.

Łukasz Witczyk
gol Adama Buksy Twitter / NERevolution / Na zdjęciu: gol Adama Buksy
Zimą Adam Buksa za ponad cztery miliony euro zamienił Pogoń Szczecin na New England Revolution. W barwach nowego klubu przygotowuje się do rozgrywek Major League Soccer. Jego zespół bierze udział w turnieju w Portland i w pierwszym meczu zremisował 2:2 z Minnesota United.

Polak w tym spotkaniu zagrał w podstawowym składzie i pokazał się z dobrej strony. W 28. minucie zdobył gola na 1:1. Po dograniu ze skrzydła piłkę Buksie podał Teal Bunbury, a napastnik zdecydował się na strzał z szesnastu metrów. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a New England Revolution dwukrotnie musiało odrabiać straty. W 22. minucie gola dla Minnesota United strzelił Luis Amarilla. Na jego trafienie odpowiedział Buksa, ale po kilku chwilach zespół Polaka znów przegrywał. Paragwajski napastnik tym razem wykorzystał rzut karny. Klub Buksy wyrównał w 71. minucie po golu Gustavo Bou.

Buksa ma być liderem formacji ofensywnej New England Revolution. 23-latek w polskiej lidze grał dla Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk. W Ekstraklasie wystąpił w 98 meczach, strzelił 27 goli i miał 12 asyst.