La Liga. Levante - Real Madryt: sensacja! Porażka Królewskich. Barcelona liderem!

Real Madryt przegrał w potyczce wyjazdowej z Levante 0:1 i stracił pozycję lidera La Liga. Jedyna bramka w meczu padła w 79. minucie. Zdobył ją Jose Morales, fatalnie między słupkami zachował się Thibaut Courtois.

Michał Piegza
załamani piłkarze Realu Madryt PAP/EPA / MANUEL BRUQUE / Na zdjęciu: załamani piłkarze Realu Madryt
Trwa wyścig o mistrzostwo Hiszpanii. W sobotę swój mecz wygrała Barcelona i zasiadła na fotelu lidera. Ostatnie słowo przed El Clasico należeć miało do Królewskich. Rywal był jednak nieobliczalny - Levante.

Od początku spotkania więcej z gry mieli wybrańcy Zinedina Zidane'a. Postawa Królewskich mogła się podobać. Problem w tym, że goście nie potrafili zdobyć gola. A szans ku temu wykreowali sobie kilka. W 16. minucie po błędzie Aitora Fernandeza przewrotką uderzał Marcelo, Brazylijczyk pomylił się nieznacznie.

Wydawało się, że bramka dla Realu jest kwestią czasu. Goście jednak nie potrafili zadać ciosu. W 32. minucie metr ponad bramką uderzył Luka Modrić. Osiem minut później Chorwat potężnie przymierzył z ok. 20 metrów, Fernandez zdołał wybić piłkę.

Po zmianie stron początkowo przeważał Real, ale akcje drużyny z Madrytu nie były już tak dynamiczne. Gol dla Królewskich powinien paść osiem minut po przerwie. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Eden Hazard. Belg jednak źle uderzył i Fernandez zdołał odbić piłkę. W rewanżu w 58. minucie sprzed pola karnego uderzał Jose Campana, futbolówka odbiła się jeszcze od obrońcy, zdołał ją jednak sparować Courtois.

Po godzinie gry uaktywnili się w ofensywie gospodarze. Sporo pracy na przedpolu miał Courtois. Minuty upływały, a Real nie potrafił zagrozić Levante. W 79. minucie gospodarze zadali cios na wagę wygranej. Po zagraniu z własnej połowy z piłką z boku pola karnego znalazł się Jose Morales. Tragicznie w bramce zachował się Courtois, który nawet nie interweniował i futbolówka wpadła do bramki.

Real rzucił się do ataku. Goście stworzyli sobie kilka okazji na doprowadzenie do remisu. W 83. minucie z bliska uderzał Karim Benzema, Francuz został przyblokowany i w bramkę nie nie trafił.

W końcówce gospodarzom udało się skutecznie wybronić przed dość chaotycznymi atakami Królewskich i sięgnąć po komplet punktów. Real Madryt do potyczki z Barceloną w niedzielę 1 marca przystąpi jako wicelider La Liga.

Levante UD - Real Madryt 1:0 (0:0)
1:0 - Jose Morales 79'

Levante UD: Aitor Fernandez - Jorge Miramon, Sergio Postigo, Bruno Gonzalez, Antonio Garcia Aranda - Jose Morales (80' Pablo Martinez), Jose Campana, Nikola Vukcević, Enis Bardhi - Roger Marti (67' Gonzalo Melero), Borja Mayoral (88' Sergio Leon).

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Luka Modrić (82' Fede Valverde), Casemiro, Toni Kroos - Isco (73' Lucas Vazquez), Karim Benzema, Eden Hazard (67' Vinicius Junior).

Żółte kartki: Marti (Levante) oraz Ramos, Casemiro (Real).

Sędzia: Alejandro Hernandez.