La Liga. Barcelona - Eibar. Pewna wygrana mistrza. Cztery gole Leo Messiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALEJANDRO GARCIA / Na zdjęciu: Lionel Messi
PAP/EPA / ALEJANDRO GARCIA / Na zdjęciu: Lionel Messi

Barcelona 5:0 pokonała Eibar. Przełamał się Leo Messi, który w pierwszej połowie zdobył trzy gole, a po przerwie dołożył czwartego. Dzięki wygranej mistrzowie Hiszpanii co najmniej do wieczora będą liderem w Primera Division.

Piłkarze Eibar tylko przez niespełna kwadrans mogli mieć nadzieję na dobry wynik z dość niemrawym na początku mistrzem Hiszpanii. Goście w 3. minucie mogli objąć prowadzenie, strzał Gonzalo Escalante szybował tuż przy słupku,Marc-Andre ter Stegen zdołał wybić piłkę. Chwilę później głową do siatki Barcelony trafił Sergi Enrich, ale był na spalonym.

Po słabym początku uaktywnili się gospodarze i szybko objęli prowadzenie. W 14. minucie Ivan Rakitić zagrał do Lionela Messiego, ten urwał się obrońcy, wpadł z piłką w pole karne i w sytuacji sam na sam uderzył obok bramkarza.

Dość łatwo zdobyty gol dodał spokoju mistrzom Hiszpanii. Gracze Eibar kilka razy przedostali się pod bramkę ter Stegena, ale nie zagrozili mu poważniej. Barcelona prowadzenie podwyższyła w 37. minucie. Sergio Busquets podał do Arturo Vidala, ten od razu odegrał do Messiego, który wszedł z piłką w pole karne i precyzyjnym uderzeniem zdobył bramkę.

Po kolejnych trzech minutach strzelecko milczący w lutym Argentyńczyk zaliczył klasyczny hat trick. Zaczęło się od straty gości pod własną bramką. Piłkę otrzymał Messi i po chwili dograł do Antoine'a Griezmanna. Francuz nie zdołał oddać strzału, futbolówka trafiła pod nogi Argentyńczyka, który spokojnie trafił do siatki.

Dwie minuty przed przerwą szansę bramkową zmarnował Griezmann. Uderzenie odbił Marko Dmitrović, który również poradził sobie z dobitką z bliska Sergio Busquetsa.

w 2. połowie początkowo Barcelona dążyła do kolejnych trafień. Najlepszą szanę zmarnował w 51. minucie Ivan Rakitić, którego strzał z czterech metrów odbił Dmitrović. Po godzinie gry gospodarze spuścili z tonu i uaktywnili się goście. W 61. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzył Jose Cote, ter Stegen popisał się świetną interwencją. Po chwili bramkarza Barcelony nie potrafił zaskoczyć Takashi Inui. Z kolei w 64. minucie piłka znalazła się w bramce miejscowych, arbiter trafienia nie uznał dopatrując się zagrania zbyt wysoką uniesioną nogą Enricha.

W 72. minucie na boisko pojawił się debiutant w barwach Barcelonych Martin Braithwaite. Duńczyk został powitany owacyjnie, w końcówce zaliczył asystę i miał udział także przy piątym golu.

W 76. minucie do siatki gości trafił z bliska Samuel Umtiti, bramka nie została uznana. Wcześniej jeden z graczy Barcelony był na spalonym. Trzy minuty później strzał z rzutu wolnego Messiego na korner wybił Dmitrović. W 82. minucie bramkę zdobył Vidal, która również nie została zaliczona. Powodem kolejny spalony.

W 87. minucie czwartą bramkę zdobył Messi. Podawał Martin Braithwaite, Dmitrović trącił piłkę. Przejął ją Messi, zwiódł kilku rywali i z bliska trafił do siatki. Dwie minuty później w sytuacji sam na sam uderzenie Duńczyka odbił bramkarz, do bramki piłkę dobił z bliska Melo.

Jak odpowie Real, który wieczorem zagra na wyjeździe z Levante? Póki co liderem La Liga jest Barcelona.

FC Barcelona - Eibar 5:0 (3:0) 1:0 - Lionel Messi 14' 2:0 - Lionel Messi 37' 3:0 - Lionel Messi 40' 4:0 - Lionel Messi 87' 5:0 - Arhur Melo 89'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique (68' Samuel Umtiti), Clement Lenglet, Junior Firpo - Ivan Rakitić, Sergio Busquets (59' Frenkie De Jong), Arthur Melo - Arturo Vidal - Lionel Messi, Antoine Griezmann (72' Martin Braithwaite).

Eibar: Marko Dmitrović - Alvaro Tejero, Esteban Burgos, Anaitz Arbilla, Jose Cote - Edu Exposito (83' Sebastian Cristoforo), Gonzalo Escalante, Papakouli Diop - Fabian Orellana, Sergi Enrich (66' Quique Gonzalez), Takashi Inui (66' Pablo de Blasis).

Żółte kartki: Escalante, Diop (Eibar).

Sędzia: Cesar Soto.

* * * Real Betis - Real Mallorca 3:3 (2:2) 0:1 - Juan Hernandez 16' 1:1 - Sergio Canales (k.) 19' 1:2 - Ante Budimir 27' 2:2 - Nabil Fekir (k.) 35' 3:2 - Joaquin 48' 3:3 - Takefusa Kubo 70'

Celta Vigo - CD Leganes 1:0 (0:0) 1:0 - Iago Aspas 62'

Czytaj także: La Liga. Media: Karim Benzema przedłużył umowę z Realem Madryt Czytaj także: La Liga. Rivaldo krytykuje transfer Barcelony. "To nie ma żadnego sensu"