El Clasico. Gerard Pique wbija szpilkę Realowi Madryt. Zaskakujące słowa Katalończyka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Gerard Pique
Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Gerard Pique

- W pierwszej połowie kontrolowaliśmy spotkanie. To był jeden z najgorszych Reali, z jakim grałem na Santiago Bernabeu - tłumaczy Gerard Pique. Na koniec zdecydowanie lepsza okazała się jednak drużyna z Madrytu, która pokonała Barcelonę 2:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Gerard Pique słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Uwielbia prowokować Real Madryt, którego nie darzy wielką sympatią. Po ostatnim El Clasico przyznał, że w pierwszej połowie to był jednej z najgorszych Reali, jaki widział na Santiago Bernabeu.

Słowa Katalończyka zaskakują, gdyż FC Barcelona również nie grała wielkiego futbolu. Pierwszy celny strzał padł dopiero po 30 minutach gry, a do przerwy nie było bramek.

- W drugiej połowie rywale zamknęli nas z tyłu i pechowo straciliśmy gola. Powinniśmy byli wykorzystać okazję w pierwszej części gry - mówi były reprezentant Hiszpanii (za Marca.com).

FC Barcelona ponownie straciła fotel lidera La Ligi na rzecz Realu Madryt. Gerard Pique jest przekonany, że losy tytułu nie są rozstrzygnięte.

- Mieliśmy szanse i gdybyśmy je wykorzystali, Real nie miałby szans. Teraz Real jest wzmocniony, a my zranieni, ale nie pogrążeni w rozpaczy. Myślę, że mamy szansę na wygranie La Ligi - tłumaczy wychowanek Dumy Katalonii.

W swojej krótkiej kadencji, zespół Quique Setiena przegrał już drugie kluczowe starcie w lidze. Wcześniej poległ 0:2 z Valencią. Zawodzi także Lionel Messi, który nie strzelił gola Realowi, odkąd nie gra w nim Cristiano Ronaldo. Ostatni raz gwiazdor Barcy pokonał bramkarza zespołu z Madrytu 6 maja 2018 roku (więcej TUTAJ).

Czy zgadzasz się ze słowami Gerarda Pique?