Puchar Francji. Olympique Lyon - Paris Saint-Germain: paryżanie pierwszymi finalistami

Nieważne jak się zaczyna, a ważne jak się kończy. Paris Saint-Germain jako pierwsze straciło bramkę w 1. półfinałowym meczu Pucharu Francji z Olympique'm Lyon, ale ostatecznie zwyciężyło 5:1 i zameldowało się w finale.

Tomasz Rosiński
Kylian Mbappe Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Środowa konfrontacja rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy, którzy w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Karl Toko Ekambi zagrał świetne podanie do nadbiegającego Martina Terriera, a ten uderzył z pierwszej piłki i pokonał Keylora Navasa.

Jednakże odpowiedź ze strony PSG nadeszła bardzo szybko, bo niespełna 180 sekund później. Futbolówkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zgrał Layvin Kurzawa, zaś Kylian Mbappe trafił do siatki z najbliższej odległości. Ostatecznie więcej goli przed przerwą już nie padło.

Po zmianie stron podopieczni Thomasa Tuchela mieli optyczną przewagę, a zaczęło grać im się łatwiej, kiedy w 61. minucie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Fernando Marcal. Jednocześnie sędzia odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Neymar.

W 70. minucie fantastyczną szarżę rozpoczętą jeszcze na własnej połowie przeprowadził Mbappe. Francuz po drodze minął dwóch rywali i wykończył akcję celnym strzałem.

W końcówce czwarty cios OL zadał Pablo Sarabia, zaś w doliczonym czasie gry Kylian Mbappe skompletował hat-tricka.

W drugim spotkaniu półfinałowym Pucharu Francji w czwartek (5 marca) zmierzą się AS Saint-Etienne i Stade Rennais.

Puchar Francji, półfinał:

Olympique Lyon - Paris Saint-Germain 1:5 (1:1)
1:0 - Martin Terrier 11'
1:1 - Kylian Mbappe 14'
1:2 - Neymar 64' (k.)
1:3 - Kylian Mbappe 70'
1:4 - Pablo Sarabia 82'
1:5 - Kylian Mbappe 90+2'

Czerwona kartka: Fernando Marcal (Olympique Lyon) w 61. minucie /za drugą żółtą kartkę/.