Koronawirus. Oficjalnie: Bundesliga zawieszona do końca kwietnia. Jest plan na rozegranie sezonu

Po rozmowach z niemieckimi klubami zdecydowano się na oficjalnie zawieszenie rozgrywek do 30 kwietnia. Bundesliga wciąż jednak liczy na dokończenie sezonu do końca czerwca.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Christian Seifert Getty Images / Arne Dedert/Pool / Na zdjęciu: Christian Seifert
Po telekonferencji z udziałem wszystkich klubów 1. i 2. Bundesligi szef Niemieckiej Ligi Piłki Nożnej (DFL) potwierdził, że wznowienie rozgrywek nastąpi najwcześniej na początku maja.

Według aktualnego planu następna kolejka ma zostać rozegrana w weekend 1-3 maja. Władze ligi liczą również na dokończenie rozgrywek do 30 czerwca, dzięki czemu kolejny sezon odbyłby się zgodnie z ustalonym terminarzem. Jak podkreślił szef DFL, Christian Seifert, są brane pod uwagę także inne scenariusze, w tym dokończenie sezonu w lipcu.

Jednocześnie Seifert dodał, że do 5 kwietnia kluby mają unikać treningów drużynowych. - Nie oznacza to jednak, że 36 klubów (Bundesliga i 2. Bundesliga - przyp. red.) przejdzie na trening drużynowy 6 kwietnia - podkreślił szef DFL.

Ostatni mecz w Bundeslidze odbył się 11 marca. Do końca sezonu pozostało 9 kolejek i jedno spotkanie zaległe.

Niemcy są trzecim europejskim krajem najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa. Zgodnie z danymi z 31 marca ponad 67 tys. osób jest zarażonych. Zanotowano też 682 przypadki śmiertelne.

Czytaj też:
-> Koronawirus. Bundesliga. Szef Bayernu przedstawia swój pomysł. "Nowy sezon nawet zimą"
-> Koronawirus. Fani Borussii M'Gladbach mają pomysł na puste stadiony. Trybuny wypełnią atrapami

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: świetny trening bramkarza na czas koronawirusa. Sam strzelał, sam bronił...


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×