Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Euro 2020. UEFA nalega na rozegranie mistrzostw w 12 krajach

Z powodu pandemii koronawirusa UEFA przełożyła Euro 2020 na przyszły rok, ale dalszych zmian w turnieju nie przewiduje. XVI Mistrzostwa Europy mają zostać rozegrane w 12 krajach na całym Starym Kontynencie.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Euro 2020 z powodu koronawirusa przełożono na 2021 rok Getty Images / Sergei Mikhailichenko/SOPA Images/LightRocket / Euro 2020 z powodu koronawirusa przełożono na 2021 rok

Euro 2020 miało odbyć się w 60. rocznicę rozegrania pierwszego turnieju o mistrzostwo Europy. UEFA chciała uczcić jubileusz rozgrywek, nadając turniejowi paneuropejski charakter. XVI ME miały zawitać do 12 krajów.

Pandemia SARS-CoV-2 zmusiła UEFA do przełożenia mistrzostw na przyszły rok, ale europejska unia związków piłkarskich nie ma zamiaru rezygnować z rozegrania turnieju na całym kontynencie.

- Przewiduje się się, że Euro 2020 zostanie rozegrane między 11 czerwca a 11 lipca 2021 roku z intencją zachowania pierwotnego harmonogramu meczów i składu miast-gospodarzy - przekazał Sky Sports rzecznik prasowy UEFA.

ZOBACZ WIDEO: Jak piłka nożna będzie wyglądać po epidemii koronawirusa? "To bardzo poważnie zachwieje klubami"

XVI Mistrzostwa Europy mają się odbyć w Anglii, Azerbejdżanie, Danii, Irlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Rosji, Rumunii, Szkocji, Włoszech i na Węgrzech. Polska swoje mecze fazy grupowej ma rozegrać w irlandzkim Dublinie i hiszpańskim Bilbao.

- Dziś trudno stwierdzić, czy te mistrzostwa w ogóle dojdą do skutku. W styczniu najwcześniej będzie można powiedzieć, czy mistrzostwa Europy w piłce nożnej mogą odbyć się, i czy mogą się odbyć w 12 krajach - mówił nam niedawnoprof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Więcej TUTAJ.

Do 9 kwietnia w Europie zakażonych koronawirusem zostało 817 tys. osób. Blisko 67 tys. chorych zmarło.

Czytaj również -> Oni skorzystają na przesunięciu Euro 2020

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy rozegranie Euro 2020 w 2021 roku w 12 krajach to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×