La Liga. Zobacz najlepsze bramki Barcelony z rzutów karnych (wideo)

Przy słupku, na siłę, w stylu Panenki czy pod poprzeczkę - istnieje wiele sposobów na wykonanie rzutu karnego. Skuteczni z jedenastego metra są gracze Barcelony, którzy w tym sezonie są bezbłędni, a w poprzednim pomylili się tylko raz.

Mateusz Kozanecki
rzut karny w meczu Barcelona - Celta Vigo (14022016); Lionel Messi zagrywa do Luisa Suareza, który zdobędzie bramkę Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: rzut karny w meczu Barcelona - Celta Vigo (14.02.2016); Lionel Messi zagrywa do Luisa Suareza, który zdobędzie bramkę
Są piłkarze, którzy sztukę zdobywania bramek z rzutów karnych opanowali niemalże do perfekcji.

Na przykładzie Barcelony pokazano, w jaki sposób można zamienić "jedenastkę" na trafienie - są strzały przy słupku, na siłę, podcięcie w stylu Antonina Panenki, pod poprzeczkę czy z "zatrzymaniem".

Okazuje się, że rzut karny można też wykonać jak rzut rożny. 14 lutego 2016 roku Lionel Messi zszokował bramkarza Celty Vigo - Argentyńczyk zamiast oddać strzał, podał do Luisa Suareza. Ten wbiegł w pole karne i strzelił bramkę. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, a Barca zwyciężyła w tym spotkaniu 6:1.

W sezonie 2019/2020 Barcelonie przyznano cztery rzuty karne - wszystkie z nich zostały wykorzystane. Trzy gole strzelił Lionel Messi, a jednego Luis Suarez.

Po raz ostatni z jedenastego metra pomylił się Messi, a miało to miejsce 16 lutego 2019 roku. Argentyńczyk w pierwszej połowie (z rzutu karnego) otworzył wynik spotkania z Realem Valladolid. Kolejną szansę otrzymał w 85. minucie, ale tym razem chybił.

Thibaut Courtois potrafi czynić cuda. Wielokrotnie ratował Real Madryt (wideo)

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona zakończy sezon ze 100 proc. skutecznością z rzutów karnych?