Liga białoruska: remis BATE Borysów w derbach. Nie wykorzystało nawet rzutu karnego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Stringer/Anadolu Agency / Na zdjęciu: mecz ligi białoruskiej
Getty Images / Stringer/Anadolu Agency / Na zdjęciu: mecz ligi białoruskiej

Piłkarze BATE Borysów przeważali w meczu z wyżej notowanym Torpedo-BiełAZ Żodino, ale nie potrafili tego potwierdzić. W zremisowanym 0:0 starciu nie wykorzystali nawet rzutu karnego.

W tym artykule dowiesz się o:

Na Białorusi dobiegła końca 5. kolejka. Rozgrywki przebiegają bez poważnych zakłóceń, a do teoretycznie najciekawszej konfrontacji weekendu doszło w Borysowie.

Przed derbami BATE wygrało dwa mecze ligowe, co pozwoliło odrobić część strat z początku sezonu. Zwycięstwo 3:0 z FK Mińsk sprzed niemal tygodnia było przekonujące i ozdobione ładnymi golami. Kolejne wyzwanie było trudniejsze, ponieważ w krótką podróż do Borysowa wybrali się kandydaci na liderów z Żodina i oni już na równie dużo nie pozwolili.

BATE grało ciekawiej od przeciwnika. To akcje gospodarzy częściej kończyły się celnymi strzałami i choć w pierwszej połowie nie można było jeszcze powiedzieć, że dominują, to jednak byli kreatywniejsi na połowie rywala. Powinien to potwierdzić golem Pawel Nechajczik, ale fatalnie spudłował z rzutu karnego w 41. minucie. Michaił Afanasjew mógł odetchnąć, ponieważ to on sprokurował jedenastkę, blokując strzał ręką.

Piłkarze nie spędzili w szatni nawet kwadransa. Po nieco ponad 10 minutach powrócili na boisko chętni do kolejnych prób zmienienia wyniku. Po godzinie spotkania było 11:4 w strzałach, 8:1 w uderzeniach celnych dla BATE, ale czas uciekał, a gol nie padał. Publiczność zaczynała się denerwować - gracze z Borysowa odbijali się od muru przeciwnika.

Z czasem piłkarze Torpedo ograniczyli się do przeszkadzania gospodarzom i nie stwarzali pozorów, że remis będzie dla nich rozczarowaniem. Ekipa z Żodina dopięła swego i utrzymała wynik 0:0 do końca. Po ostatnim gwizdku tylko gracze BATE mieli czego żałować.

BATE Borysów - Torpedo-BiełAZ Żodino 0:0

W 41. minucie Paweł Nechajczik (BATE) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił niecelnie.

BATE: Denis Szczerbicki - Dmitrij Bessmertnij, Zachar Wołkow, Jahor Filipienka, Bojan Nastić - Willum Willumsson (86' Dmitrij Baga), Jewgienij Jabłonskij, Stanisław Dragun, Igor Stasiewicz - Maksim Skawysz (77' Anton Saroka), Paweł Nechajczik (61' Nemanja Milić)

Torpedo: Władimir Buszma - Witalij Ustinow, Dmitrij Jaszin, Maksim Bordaczew, Nikita Stepanow - Michaił Afanasjew (76' Kirył Leonowicz), Kirył Premudrow, Dmitrij Antilewskij (88' Władimir Szczerbo) - Andrej Chacharurjan - Gabriel Ramos, Dmytro Jusow (46' Lipe Veloso)

Żółte kartki: Afanasjew, Jaszin, Ustinow (Torpedo)

Sędzia: Siergiej Stecurin