Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus. Cięcia płac w PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej obcina płace swoim pracownikom na dwa miesiące. - Taka sytuacja jest w całej polskiej gospodarce. PZPN to niejedyna organizacja, która próbuje ograniczać koszty - przyznaje rzecznik związku Jakub Kwiatkowski.
Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Zbigniew Boniek, prezes PZPN WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek, prezes PZPN

Aneksy do umów cywilnoprawnych dostali już sędziowie zawodowi zrzeszeni w PZPN. Zgodnie z dokumentami, związek obniża ich miesięczne zarobki o 1000 złotych netto od 1 maja do 30 czerwca. Informację w rozmowie z WP Sportowe Fakty potwierdza Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

- Wynagrodzenie otrzymuje się za wykonanie umowy. Teraz to niemożliwe do wykonania, bo mecze nie są rozgrywane - tłumaczy decyzję. Od 13 marca rozgrywki piłkarskie w Polsce są zawieszone. W związku z pandemią koronawirusa nie odbyło się także marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

- Taka sytuacja jest w całej polskiej gospodarce. PZPN to niejedyna organizacja, która próbuje ograniczać koszty - dodaje Kwiatkowski.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Wszyscy zawodnicy będą badani przed meczami PKO Ekstraklasy? "Już teraz piłkarze są monitorowani"

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że arbitrzy dostali aneksy bez wcześniejszych rozmów ze związkiem. - PZPN konsultował wewnętrznie kwestię obniżenia pensji. Dotyczy to nie tylko sędziów - komentuje Kwiatkowski.

Już pod koniec marca na prośbę Jerzego Brzęczka cały sztab reprezentacji Polski zgodził się na zmniejszenie swoich wynagrodzeń na cztery miesiące. Informował o tym Krzysztof Stanowski. Cięcia były zależne od dotychczasowych wysokości pensji poszczególnych osób.

PKO Ekstraklasa zaczyna przygotowywać się na wznowienie rozgrywek. Najpierw piłkarze mają przejść raporty zdrowotne pod koniec kwietnia. Z kolei na początku maja wszyscy zawodnicy i członkowie sztabów szkoleniowych przejdą testy na obecność koronawirusa. Druga tura testów odbędzie się tuż przed startem kolejki zaplanowanym na 29 maja.

- Jeśli chodzi o Ekstraklasę, to przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego nie widzę przeciwwskazań do wznowienia rozgrywek. Jeśli zawodnicy żyją w zamknięciu, jest to grupa ludzi, która nie ma styczności ze światem zewnętrznym, to ryzyko zarażenia jest ograniczone do minimum - mówi nam Marcin Samsel, ekspert ds. bezpieczeństwa (więcej TUTAJ).

Czytaj też: Szczegółowy plan powrotu na boiska w Polsce

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
 • głos z Rzeszowa 61 Zgłoś komentarz
  " Zgodnie z dokumentami, związek obniża ich miesięczne zarobki o 1000 złotych netto od 1 maja do 30 czerwca " . Bez jaj prosze 1000 złotych od np 20000 to tyle co nic . %
  Czytaj całość
  TO podstawa /
  • Pawel2313 Zgłoś komentarz
   Może niech się zajmą w końcu czymś pożytecznym np. kopaniem rowów.
   • Marcin8900 Zgłoś komentarz
    Moim zdaniem NAJGORSZE może być jeszcze przed nami, a ludzie już myślą o wychodzeniu z domu itp mogą się nieźle zdziwić co może być na kilka miesięcy. Każdy powinien zainteresować
    Czytaj całość
    się pracą zdalną i zacząć zarabiać, bo oszczędności się w końcu skończą, a pracodawcy też nie będą płacić bo ciekawe z czego?? Poczytajcie sobie o pracy online jak zlecenia przez internet, sprzedaż na allegro, zarabianie na giełdzie itp polecam poczytać na blogu kejti (najlepiej w Google wpisać blog kejti) tam dziewczyna opisuje jak od lat pracuje zdalnie i zarabia na tego typu rzeczach, z resztą dużo jest takich osób co w taki sposób zarabia. Działać, a nie tylko seriale, bo niedługo każdy się obudzi z ręką w nocniku, taka prawda.
    • Wawa61 Zgłoś komentarz
     A może zamknąc tę mafijną organizację?
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×