Koronawirus: tak padł pierwszy gol po wznowieniu Bundesligi. Zobacz strzał Haalanda

W meczu Borussii Dortmund (Łukasz Piszczek wyszedł w pierwszym składzie) z Schalke 04 Gelsenkirchen padła pierwsza bramka od marca, kiedy to pandemia koronawirusa spowodowała zatrzymanie ligi niemieckiej.

Marek Bobakowski
Erling Haaland PAP/EPA / MARTIN MEISSNER / Na zdjęciu: Erling Haaland

Dwa miesiące i pięć dni - epidemia koronawirusa fanom Bundesligi zafundowała aż tak długą przerwę. 11 marca Borussia M'gladbach pokonała 1.FC Koeln (2:1 - TUTAJ cała relacja >>). Po kilkutygodniowej przerwie piłkarzom udało się wrócić na boisko. Spora w tym zasługa Angeli Merkel (o czym w swoim tekście pisał Marek Wawrzynowski - całość przeczytaj TUTAJ >>).

Pierwszego gola po tej wymuszonej przerwie zdobył Erling Haland, gracz Borussii Dortmund. W 29. minucie spotkania z Schalke 04 Gelsenkirchen Norweg wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Thorgana Hazarda.

Zobacz tę akcję.

20-letni Norweg zdobył dziesiątą bramkę w obecnym sezonie Bundesligi. Przypomnijmy, że klasyfikacji najlepszych strzelców lideruje Robert Lewandowski, który ma na koncie już 25 goli. Polski napastnik może poprawić swoje statystyki już w niedzielę (17 maja). Wtedy Bayern Monachium rozegra starcie wyjazdowe z 1.FC Union Berlin.

Spotkanie Borussia - Schalke zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:0 (bramkę tuż przed przerwą zdobył Raphael Guerreiro, tuż po przerwie Hazard, a w 63. minucie znów Guerreiro).

Oto gol Hazarda (na 3:0).

Kto zostanie mistrzem Niemiec 2019/2020?