MMA. UFC. Ujawniono, ile zarobił Krzysztof Jotko. Wysoka gaża Polaka

Krzysztof Jotko na UFC Fight Night 172 w Jacksonville pokonał Eryka Andersa. Polak za triumf zgarnął 108 tysięcy dolarów. Nie został jednak wyróżniony przez władze organizacji bonusem.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Krzysztof Jotko (z prawej) Getty Images / Douglas P. DeFelice / Na zdjęciu: Krzysztof Jotko (z prawej)
Gala UFC Fight Night 172 była drugą w ostatnich dniach, jaka odbyła się w Jacksonville na Florydzie. Polscy kibice mogli emocjonować się walką Krzysztofa Jotki, który wygrał jednogłośnie na punkty z Erykiem Andersem. Triumf ten pozwolił polskiemu wojownikowi na awans do czołówki wagi średniej UFC.

Jak przekazał portal bloodyelbow.com, do tego Polak wzbogacił się o 108 tysięcy dolarów. To jedna z najwyższych gaż, jaką otrzymali zawodnicy rywalizujący na gali w Jacksonville. Więcej, bo aż 400 tysięcy dolarów, otrzymał gwiazdor MMA Alistair Overeem, który w walce wieczoru pokonał Walta  Harrisa. Ten zarobił 75 tys. dolarów.

Swoje konto o 108 tysięcy dolarów wzbogaciła też Claudia Gadelha, która wygrała pojedynek z Angelą Hill (54 tys. dolarów). Na gażę w wysokości 100 tys. dolarów mogli liczyć Dan Ige i Cortney Casey, a nieco mniej zarobił Song Yadong.

Dla Jotki był to 26 pojedynek w zawodowym MMA. Polak wygrał 22 z walk i tylko czterokrotnie musiał uznać wyższość rywali. Pod względem triumfów jest jednym z najskuteczniejszych zawodników w UFC.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (online): walka, jakiej w Polsce nie było! "Uważają, że porywam się z motyką na słońce"

Czytaj także: 
MMA. UFC. Krzysztof Jotko wskazał kolejnego rywala. Polak chce rewanżu
Boks. "Cały czas uważam, że to był skandal". Marek Szkolnikowski o walce Szpilki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×