Puchar Niemiec. Bez sensacji w półfinale. Bayer 04 Leverkusen pokonał IV-ligowca

We wtorkowym półfinałowym spotkaniu Pucharu Niemiec obyło się bez sensacji. IV-ligowy 1.FC Saarbruecken przegrał z Bayerem 04 Leverkusen 0:3.

Łukasz Witczyk
piłkarze Bayeru 04 Leverkusen PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: piłkarze Bayeru 04 Leverkusen
1.FC Saarbruecken to rewelacja obecnej edycji Pucharu Niemiec. IV-ligowiec sensacyjnie awansował do półfinału tych rozgrywek, gdzie zmierzył się z walczącym o awans do Ligi Mistrzów Bayerem 04 Leverkusen. Zespół prowadzony przez polskiego trenera Lukasa Kwasnioka marzył o finale na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, ale gospodarzom zadania nie ułatwiał fakt, że od marca nie rozegrali żadnego meczu.

Rozgrywki IV ligi nie zostały wznowione i piłkarze 1.FC Saarbruecken przygotowywali się tylko do starcia z Bayerem. Goście byli w rytmie meczowym i szybko to wykorzystali. Już w 11. minucie objęli prowadzenie. Kerem Demirbay dograł w pole karne, tam piłkę uderzył Moussa Diaby i pokonał bramkarza rywali.

Po kilku minutach było już 2:0 dla gości. Demirbay dośrodkował ze skrzydła, błąd popełnili bramkarz i stoper IV-ligowca, a skorzystał z niego Lucas Alario, który podwyższył prowadzenie. Bayer już nie forsował tempa, ale w drugiej połowie zadał kolejny cios. Znów asystę zaliczył Demirbay, a wynik meczu ustalił Karim Bellarabi.

W środowym półfinale Pucharu Niemiec zmierzą się Bayern Monachium i Eintracht Frankfurt. Zwycięzca tego spotkania o trofeum walczyć będzie z Bayerem 04 Leverkusen. Finał PN odbędzie się 4 lipca.

1.FC Saarbruecken - Bayer 04 Leverkusen 0:3 (0:2)
0:1 - Moussa Diaby 11'
0:2 - Lucas Alario 19'
0:3 - Karim Bellarabi 58'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)