La Liga. Piękny gest Diego Costy. Gola zadedykował piłkarce Atletico Madryt

Po strzeleniu bramki Diego Costa podbiegł do kamery i pokazał koszulkę piłkarki Atletico Madryt - Virginii Torrecilli. Wielokrotna reprezentantka Hiszpanii przeszła ostatnio operację wycięcia guza mózgu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Diego Costa pokazuje koszulkę Virginii Torrecilli Getty Images / Soccrates Images / Diego Costa pokazuje koszulkę Virginii Torrecilli
W 39. minucie spotkania Athletic Bilbao - Atletico Madryt po asyście Koke do wyrównania doprowadził Diego Costa. Napastnik gości po strzeleniu gola pokazał koszulkę żeńskiej drużyny Atletico z nazwiskiem Virginii Torrecilli.

25-latka w połowie maja przeszła udaną operację wycięcia guza mózgu. "Nie mam słów... jesteś niesamowity! Dziękuję ci z całego serca!" - napisała zawodniczka na Twitterze obok zdjęcia Diego Costy.

Torrecilla jest w trakcie rehabilitacji po ostatniej operacji (więcej TUTAJ). Na razie nie wiadomo, kiedy wróci do gry.

25-latka jest jedną z najlepszych hiszpańskich piłkarek. Z żeńską drużyną FC Barcelona zdobyła trzy mistrzostwa kraju. Później grała we francuskim Montpellier, a od roku jest zawodniczką Atletico. W reprezentacji zagrała już w 63 meczach, w których zdobyła 7 bramek.

Mecz Athletic Bilbao - Atletico Madryt zakończył się wynikiem 1:1. Dla zespołów było to pierwsze spotkanie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.