La Liga. Mallorca - Barcelona. Lionel Messi znów zapisał się na kartach historii. Ustanowił kolejny rekord

Lionel Messi pokazał podczas sobotniego meczu Real Mallorca - FC Barcelona (0:4), że jest w świetnej formie. Pod koniec spotkania zdobył bramkę, dzięki czemu ustanowił kolejny rekord.

Mateusz Domański
Joan Sastri oraz Leo Messi Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Joan Sastri oraz Leo Messi
FC Barcelona kapitalnie spisała się w pierwszym meczu po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W sobotni wieczór "Duma Katalonii" gładko pokonała Real Mallorca (4:0). Pierwszą bramkę już w drugiej minucie zdobył Arturo Vidal.

W 37. minucie prowadzenie Barcelony podwyższył Martin Braithwaite, natomiast na nieco ponad 10 minut przed końcem na listę strzelców wpisał się Jordi Alba. W ostatnich fragmentach wynik ustalił Lionel Messi.

Argentyńczyk zanotował bardzo ważne trafienie - to jego 20. bramka w tym sezonie La Ligi. W ten sposób ustanowił kolejny rekord w karierze.

Jak podaje goal.com, Lionel Messi został pierwszym piłkarzem, który zdobywał co najmniej 20 bramek przez 12 kolejnych sezonów najwyższej hiszpańskiej klasy rozgrywkowej. Dzięki temu jeszcze mocniej zapisał się na kartach historii futbolu.

Odnotujmy, że Argentyńczyk zaliczył też w sobotę dwie asysty. W bieżących rozgrywkach La Ligi ma ich już czternaście. To najlepszy wynik w rankingu asyst w tej klasie rozgrywkowej. Oczywiście pod kątem liczby zdobytych bramek też jest najlepszy.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)