Puchar Włoch. SSC Napoli - Juventus. Tak się zdobywa trofeum! Zobacz rzut karny Arkadiusza Milika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Matteo Ciambelli/NurPhoto  / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Getty Images / Matteo Ciambelli/NurPhoto / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik zachował zimną krew i zmylił Gianluigiego Buffona. Po jego uderzeniu piłkarze SSC Napoli rozpoczęli świętowanie. Puchar Włoch pojedzie do Neapolu!

Finał Pucharu Włoch w Rzymie nie był porywającym widowiskiem. W regulaminowym czasie gry gole nie padły, a że dogrywki nie przewidziano (więcej TUTAJ>>), to zwycięzcę wyłoniły rzuty karne.

Jedenastki lepiej egzekwowali zawodnicy SSC Napoli. Nie spudłowali ani razu. W Juventusie pomylili się Paulo Dybala i Danilo. Przy stanie 3:2 "piłkę meczową" miał Arkadiusz Milik (wszedł na boisko w 67. minucie).

Polakowi noga nie zadrżała. Zmylił Gianluigiego Buffona i za moment wraz z kolegami rozpoczął świętowanie. Puchar Włoch to pierwsze trofeum w karierze Milika, a także Piotra Zielińskiego (grał do 88. minuty).