PKO Ekstraklasa. Ależ to umieścił! Kapitalny gol Jakuba Modera w meczu Piast - Lech (wideo)

Wydawało się, że szykuje się dośrodkowanie w pole karne, a tymczasem Jakub Moder zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. W taki sposób 21-latek wyprowadził Lech Poznań na prowadzenie w wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Jakub Moder strzelający gola na 1:0 w meczu Piast Gliwice - Lech Poznań Twitter / TVP Sport / Jakub Moder strzelający gola na 1:0 w meczu Piast Gliwice - Lech Poznań
W sobotę cenne zwycięstwo odniósł Lech Poznań, który pokonał na wyjeździe Piast Gliwice 2:0 i włączył się do walki o wicemistrzostwo kraju. Na uwagę zasługuje fakt, że oba gole "Kolejorz" zdobył grając w osłabieniu po czerwonej kartce dla Thomasa Rogne na początku drugiej połowy.

Ozdobą spotkania było przepiękne trafienie Jakuba Modera. Lech miał rzut wolny z okolicy linii bocznej, a 21-latek dość niespodziewanie zdecydował się na bezpośredni strzał. Tuż przed uderzeniem nieco z bramki wyszedł golkiper Frantisek Plach, przez co piłka wpadła mu dosłownie za kołnierz.

Moder jest jednym z najlepszych piłkarzy Lecha po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Młody zawodnik wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i w Gliwicach trzeci raz z rzędu wybiegł na boisko od pierwszej minuty.

Bilans Modera w tym sezonie Ekstraklasy to 21 spotkań (10 od początku), 4 gole i 3 asysty. Wynik meczu z Piastem w doliczonym czasie gry ustalił Pedro Tiba (więcej o spotkaniu TUTAJ). Dzięki zwycięstwu Lech do ekipy z Gliwic traci już tylko punkt.