PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Korona Kielce. Bramka stadiony świata. Z prawie 40 metrów (wideo)

O meczu w Zabrzu kibice miejscowego Górnika i Korony Kielce długo będą pamiętać. W spotkaniu padło pięć goli, a ozdobą było trafienie na 1:1 Petteri Forsella. Fin strzelił bramkę z rzutu wolnego z prawie 40 metrów. Warto tego gola zobaczyć.

Szymon Łożyński
Petteri Forsell strzela piękną bramkę z rzutu wolnego w Zabrzu Twitter / CANALPLUS_SPORT / Petteri Forsell strzela piękną bramkę z rzutu wolnego w Zabrzu
Dwie czerwone kartki, pięć goli i decydująca bramka w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Działo się w meczu 31. kolejki (grupa spadkowa) PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Koroną Kielce. Gospodarze wygrali ten mecz 3:2, a zwycięską bramkę zdobył dla nich Igor Angulo w 95. minucie spotkania.

Bramka Hiszpana nie była jednak najładniejszą w tym pojedynku. Wcześniej fantastycznego gola strzelił Petteri Forsell. W 59. minucie Fin wykonywał rzut wolny. Piłka była daleko ustawiona od bramki (według komentatora Canal Plus około 37 metrów).

Mimo sporej odległości pomocnik Korony Kielce zdecydował się na bezpośredni strzał i była to świetna decyzja. Piłka minęła dwuosobowy mur i wylądowała w lewym rogu bramki strzeżonej przez Martina Chudego, golkipera Górnika Zabrze. Po tej bramce kielczanie wyrównali stan meczu na 1:1.

Ostatecznie schodzili jednak z murawy jako przegrani. Nie zdobyli w Zabrzu żadnego punktu i nadal zajmują 14. miejsce w tabeli, tracąc 5 "oczek" do 13. Wisły Kraków i wyprzedzając zaledwie o punkt 15. Arkę Gdynia. Zarówno Wisła jak i Arka mecze 31. kolejki PKO Ekstraklasy dopiero jednak rozegrają. Sprawdź aktualną tabelę rozgrywek.