La Liga. Celta Vigo rozgromiła Deportivo Alaves. Zobacz kapitalne trafienie Rafinhi (wideo)

Rafinha dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu z Deportivo Alaves (6:0), w którym Celta Vigo wykonała niezwykle ważny krok ku utrzymaniu. Brazylijczyk w kapitalnym stylu podwyższył na 3:0.

Mateusz Kozanecki
Bramka Rafinhi w meczu z Deportivo Alaves Twitter / Eleven Sports / Bramka Rafinhi w meczu z Deportivo Alaves
W meczu 30. kolejki Primera Division Celta Vigo rozgromiła na własnym terenie Deportivo Alaves aż 6:0. Już do przerwy podopieczni trenera Oscara Garcii zaaplikowali swoim rywalom cztery bramki.

W 40. minucie kapitalnym trafieniem popisał się wypożyczony z Barcelony Rafinha. 28-latek otrzymał podanie od Denisa Suareza, następnie przymierzył z odległości około 20 metrów, po czym piłka wpadła w okienko bramki strzeżonej przez Roberto Jimeneza.

Co ciekawe, Rafinha na strzelenie kolejnej bramki potrzebował zaledwie minuty. Po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła wprost pod jego nogi. Piłkarz oddał strzał i podwyższył wynik na 4:0.

Dzięki wygranej Celta Vigo ma j uż na swoim koncie 30 punktów i cztery "oczka" przewagi nad strefą spadkową. 24 czerwca gracze Oscara Garcii zagrają na wyjeździe z 6. w tabeli Realem Sociedad.