Serie A: Bartłomiej Drągowski wcześnie pokonany. ACF Fiorentina zremisowała z maruderem. Znacznie lepiej zagrał AC Milan

ACF Fiorentina nie zachwyciła w pierwszym meczu po restarcie Serie A. Bartłomiej Drągowski skapitulował po strzale z rzutu karnego, a cała drużyna zremisowała 1:1 z Brescią Calcio. Znacznie lepiej zaprezentował się na tle beniaminka AC Milan.

Sandro Tonali (z lewej) i Gaetano Castrovilli (z prawej) PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: Sandro Tonali (z lewej) i Gaetano Castrovilli (z prawej)
Bartłomiej Drągowski sięgnął po piłkę do siatki już w 15. minucie po uderzeniu z rzutu karnego Alfredo Donnarummy. Król strzelców Serie B jest ostatnią nadzieją Brescii Calcio na regularne trafienia do bramki po rozstaniu z Mario Balotellim. Były reprezentant Włoch, skonfliktowany z prezydentem klubu Massimo Cellino, był oczywiście poza kadrą na pojedynek we Florencji.

Drągowski skapitulował w meczu ze statystycznie najgorzej atakującym zespołem ligi, za co mógł obwiniać przede wszystkim Martina Caceresa, który sprokurował jedenastkę. Piłkarze Fiorentiny musieli zorganizować się do ataku, żeby odrobić straty po falstarcie. W 29. minucie German Pezzella główkował na 1:1 tak mocno pod poprzeczkę, że Jesse Joronen zdążył tylko podnieść ręce z nadzieją na przypadkową obronę.

Krótko po przerwie była elegancka interwencja Drągowskiego. Dobrze ustawiony Polak odbił piłkę w odpowiednie miejsce po strzale Simona Skrabba. Brescia atakowała rzadko, ale konkretnie. To była jej druga i ostatnia celna próba. Fiorentina uderzała znacznie częściej, ale z takim samym efektem. Antybohater meczu Caceres dostał jeszcze drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i skończyło się remisem 1:1.

Z beniaminkiem zagrał również AC Milan, tyle że na wyjeździe. Zespół Stefano Piolego przyjechał do Lecce. Jego przeciwnik co prawda odpowiedział na pierwszego gola Samuela Castillejo, ale tylko rozdrażnił Rossonerich, którzy w ciągu trzech kolejnych minut doprowadzili do wyniku 3:1. W tym momencie AC Milan miał zwycięstwo w kieszeni. Jest pierwszym gościem, który wygrał po restarcie Serie A, a że padła jeszcze bramka Rafaela Leao na 4:1, to była to wiktoria całkiem efektowna.

27. kolejka Serie A:

ACF Fiorentina - Brescia Calcio 1:1 (1:1)
0:1 - Alfredo Donnarumma 15'
1:1 - German Pezzella 29'

US Lecce - AC Milan 1:4 (0:1) 0:1 - Samuel Castillejo 26' 1:1 - Mario Mancosu (k.) 54' 1:2 - Giacomo Bonaventura 55' 1:3 - Ante Rebić 57' 1:4 - Rafael Leao 72'