Serie A. Atalanta Bergamo - Lazio Rzym. Cudowne gole Sergeja Milinkovicia-Savicia i Rusłana Malinowskiego (wideo)

Sergej Milinković-Savić nieprzypadkowo uchodzi za jednego z najlepszych pomocników w Serie A. Serb w środowym meczu z Atalantą Bergamo strzelił cudownego gola dla Lazio Rzym. Przepięknym uderzeniem odpowiedział w II połowie zawodnik Atalanty.

Robert Czykiel
gol Sergeja Milinkovicia-Savicia (Lazio) w meczu z Atalantą Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Sergeja Milinkovicia-Savicia (Lazio) w meczu z Atalantą
Lazio Rzym stara się deptać po piętach Juventusowi Turyn w walce o mistrzostwo Włoch. W środę klub ze stolicy czekało trudne zadanie, bo rywalem była silna Atalanta Bergamo. Mecz zaczął się dla rzymian idealnie.

Już po jedenastu minutach było 2:0 dla podopiecznych Simone Inzaghiego. Najpierw Marten de Roon strzelił gola samobójczego. Kilka minut później kibice zobaczyli piękną bramkę.

Bohaterem był Sergej Milinković-Savić. Serb znalazł się z piłką ponad dwadzieścia metrów od bramki. 25-latek uderzył z dystansu i wyszło mu idealnie. Bramkarz nie był w stanie odbić piłki, która leciała w długi róg bramki.

Po I połowie rzymianie prowadzili 2:1, ale po zmianie stron Atalanta odwróciła losy spotkania. Wyrównał - fantastycznym uderzeniem - Rusłan Malinowskyj. Ukraiński piłkarz Atalanty huknął pod poprzeczkę, pokonując Thomasa Strakoshę. Zwycięstwo ekipie z Bergamo zapewnił Jose Palomino.