Serie A: Lazio wygrało w mieście lidera. Ciro Immobile strzelił gola i odpocznie

Lazio ponownie zwyciężyło po odwróceniu wyniku. Wicelider Serie A pokonał 2:1 Torino FC. Ciro Immobile strzelił gola, a także zobaczył żółtą kartkę eliminującą go z kolejnego meczu.

Andrea Belotti (z lewej) i Luis Alberto (z prawej) PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Andrea Belotti (z lewej) i Luis Alberto (z prawej)
Wicelider z Rzymu przyjechał do miasta lidera Juventusu FC. Teoretycznie pokonanie Torino FC nie powinno być skomplikowanym zadaniem dla czołowego klubu Serie A, ale Biancocelesti nie pokazują wiele ciekawego po restarcie ligi. Na dodatek piłkarze Lazio utrudnili sobie zadanie jeszcze wcześniej niż w poprzednim meczu z Fiorentiną, tracąc gola już w 5. minucie.

Na Stadio Olimpico spotkali się napastnicy reprezentacji Włoch i w pierwszej połowie Andrea Belotti triumfował w pojedynku z Ciro Immobile. Napastnik Torino FC strzelił na 1:0 z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką lidera klasyfikacji strzelców. Immobile w kolejnym meczu z AC Milanem w ogóle nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek. To utrudnienie dla napastnika Lazio w walce o koronę króla strzelców Serie A i Złotego Buta.

Immobile postanowił więc do maksimum wykorzystać czas w meczu ze swoim poprzednim klubem. W 48. minucie król Rzymu zdobył gola na 1:1 technicznym strzałem po podaniu prostopadłym Luisa Alberto. Immobile zdobył 29. gola w sezonie Serie A i dziewiątego w historii starć w Torino po 14. w rozgrywkach asyście Hiszpana.

Piłkarze z Rzymu przyspieszyli po bezbarwnej w ich wykonaniu pierwszej połowie, co pozwoliło rozerwać wcześniej zdyscyplinowaną obronę Torino. Byki cofnęły się za głęboko, za co karą było uderzenie z dystansu na 2:1 dla Lazio. W 73. minucie Marco Parolo dostał bonus za decyzję, ponieważ piłka odbiła się szczęśliwie dla niego rykoszetem, zanim znalazła się w bramce Salvatore Sirigu.

Lazio pokazuje charakter, odwróciło wynik 0:1 na 2:1 w drugim meczu z rzędu i z korzyścią dla ligi jeszcze ubarwia walkę o mistrzostwo Włoch. Bezpośrednio po wygranej w Turynie traci punkt do Juventusu FC, który we wtorek zagra z Genoą CFC.

Torino FC - Lazio 1:2 (1:0)
1:0 - Andrea Belotti (k.) 5'
1:1 - Ciro Immobile 48'
1:2 - Marco Parolo 73'

Torino: Salvatore Sirigu - Lyanco, Nicolas N'Koulou, Bremer (80' Vincenzo Milico) - Lorenzo De Silvestri (60' Christian Ansaldi), Sasa Lukić (80' Koffi Djidji), Soualiho Meite, Tomas Rincon, Ola Aina (71' Simone Edera) - Simone Verdi (59' Alejandro Berenguer), Andrea Belotti.

Lazio: Thomas Strakosha - Patric (90' Djavan Anderson), Francesco Acerbi, Stefan Radu - Manuel Lazzari (90' Bastos), Sergej Milinkovic-Savić, Marco Parolo, Luis Alberto, Jony (60' Jordan Lukaku) - Felipe Caicedo (60' Joaquin Correa), Ciro Immobile.

Żółte kartki: Verdi (Torino) oraz Immobile, Caicedo, Lukaku (Lazio).

Sędzia: Davide Massa.