KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wybory 2020. Prezydent Andrzej Duda podziękował Marcinowi Mastalerkowi. Kim jest dziś były polityk?

- Dziękuje mojemu przyjacielowi Marcinowi Mastalerkowi - mówił podczas swojego wieczoru wyborczego Andrzej Duda. Mastalerek, który niegdyś był członkiem PiSu, dziś zarządza spółką Ekstraklasa S.A.
Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Marcin Mastalerek Getty Images / Michal Fludra/NurPhoto / Na zdjęciu: Marcin Mastalerek

- Dziękuję mojemu przyjacielowi Marcinowi Mastalerkowi, nie jest już czynnym politykiem, ale dla ojczyzny ratowania przyszedł i pomógł w naszej codziennej pracy sztabowej, patrząc na strategię, przygotowując z nami kolejne działania - tymi słowami Prezydent Andrzej Duda wyróżnił zaraz po ogłoszeniu pierwszych wyników exit poll jednego ze swoich współpracowników. 

Wyróżniony przez Prezydenta działacz, niegdyś związany z Prawem i Sprawiedliwością, dziś jest wiceprezesem spółki Ekstraklasa S.A. 

Marcin Mastalerek swoją aktualną funkcję objął pod koniec 2018 roku. W Ekstraklasie jest odpowiedzialny za wizerunek rozgrywek oraz pozyskiwanie sponsorów. 

ZOBACZ WIDEO: Stadion RKS-u Okęcie zalany przez ulewy i strażaków. "Przy wsparciu miasta zaoferowaliśmy pomoc"

- Kiedy polskie kluby grają w europejskich pucharach, to reprezentują Polskę. Jeśli politycy ze wszystkich stron to zrozumieją, to pieniądze przełożą się też na wynik. Więcej pieniędzy w Ekstraklasie, to lepsze wyniki. Światem rządzi pieniądz - mówił na początku swojej kadencji na antenie Polsatu News. 

Zanim jednak Mastalerek wszedł do świata sportu związany był ze światem polityki. W 2010 roku został wybrany do sejmiku łódzkiego, gdzie został przewodniczącym klubu radnych PiS. Rok później stanął także na czele Forum Młodych PiS oraz został wybrany do sejmu w wyborach parlamentarnych. W latach 2014-2015 pełnił funkcję rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości. 

Mastalerek był także zaangażowany w kampanię przed pierwszą kadencją Andrzeja Dudy, a także w kampanię PiS-u w 2015 roku. Sam jednak nie ubiegał się o kolejną kadencję w sejmie.  

Po odsunięciu się od polityki, w 2016 roku został dyrektorem ds. komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen. Z funkcji zrezygnował rok później. 

- Marcin Mastalerek ma ogromne doświadczenie, zdobyte przy kampaniach wyborczych, które przeprowadzał. Sposób, w jaki to robił świadczy o tym, że ma wszelkie kompetencje potrzebne do tego, by zajmować się PR. Kampanie polityczne to rodzaj kampanii wizerunkowych i nikt, kto widział, jak PiS komunikował się z Polakami, nie ma wątpliwości, że Marcin Mastalerek wie, co robi. Ma pełne kompetencje - chwalił partyjnego kolegę Bartłomiej Dyba-Bojarski w radiu Łódź. Jak widać, jego talent co do prowadzenia kampanii równie wysoko ocenia także aktualny Prezydent Polski. 

Czytaj także:
Wybory 2020. Thiago Cionek pogratulował Andrzejowi Dudzie. Piłkarz użył... trzech języków
Wybory 2020. Jan Tomaszewski: Jestem szczęśliwy. Fenomenalna prezydentura

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×