Serie A: Sampdoria wygrała po pięknym pościgu. Bartosz Bereszyński strzelił gola samobójczego

UC Sampdoria zwyciężyła 3:2 z Parmą, choć zeszła na przerwę z dwubramkową stratą do przeciwnika. Trafienie samobójcze Bartosza Bereszyńskiego nie miało bolesnych konsekwencji dla zespołu.

mecz Parma - Sampdoria PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: mecz Parma - Sampdoria
Trudno było o przewidywania przed meczem na Stadio Ennio Tardini. Parma kandydowała jeszcze w czerwcu do awansu do europejskich pucharów, po czym nie wygrała żadnego z siedmiu spotkań. UC Sampdoria była zagrożona spadkiem, ale wyszła z opresji i zwyciężyła w czterech z ostatnich pięciu pojedynków. W tym okresie tylko piłkarze Atalanty i Sassuolo mogli pochwalić się tyloma wygranymi. Forma podopiecznych Claudio Ranierego rosła.

W poprzednich latach Sampdoria nie przegrywała często z Parmą. Od 2012 roku tylko dwa razy w dziewięciu spotkaniach. Jedna z tych porażek wydarzyła się w rundzie jesiennej tego sezonu. Dlatego zespół z Genui liczył na skuteczny rewanż i dopiął swego w nietypowych okolicznościach.

Pierwsza połowa należała do Parmy, która wypracowała prowadzenie 2:0. Gervinho otworzył wynik i potwierdził swój patent na Sampdorię. Iworyjczyk strzelił gola Blucerchiatim w ósmym meczu w karierze. Pechowcem tej części spotkania był Bartosz Bereszyński, który w 40. minucie po wstrzeleniu Dejana Kulusevskiego w pole bramkowe skierował piłkę do własnej siatki. Reprezentant Polski miał do siebie ogromne pretensje za zachowanie. Znalazł się w nieodpowiednim miejscu w złym czasie.

Trener Ranieri przeprowadził podwójną zmianę w przerwie, a jego podopieczni popisali się rewelacyjnym pościgiem. Krótko po wznowieniu gry Julien Chabot wykorzystał dośrodkowanie, a za ciosem poszli Fabio Quagliarella oraz Federico Bonazzoli. Dzięki strzałom swoich napastników Sampdoria prowadziła 3:2 w 78. minucie, choć schodziła do szatni z dwubramkową stratą do przeciwnika. Ekipa z Genui pokazała ogromny hart ducha, a i możliwości w ofensywie.

Karol Linetty był przez całe spotkanie na ławce rezerwowych Sampdorii.

Parma Calcio 1913 - UC Sampdoria 2:3 (2:0)
1:0 - Gervinho 18'
2:0 - Bartosz Bereszyński (sam.) 40'
2:1 - Julian Chabot 48'
2:2 - Fabio Quagliarella 68'
2:3 - Federico Bonazzoli 78'

Parma: Luigi Sepe - Vincent Laurini, Simone Iacoponi, Giuseppe Pezzella, Riccardo Gagliolo (80' Luca Siligardi) - Hernani (64' Antonino Barilla), Gaston Brugman, Jasmin Kurtić (80' Kastriot Dermaku) - Dejan Kulusevski, Gervinho (83' Yann Karamoh), Gianluca Caprari (64' Roberto Inglese)

Sampdoria: Emil Audero - Bartosz Bereszyński, Maya Yoshida, Julien Chabot, Nicola Murru - Fabio Depaoli (46' Gonzalo Maroni), Morten Thorsby, Albin Ekdal, Jakub Jankto - Gaston Ramírez (46' Federico Bonazzoli) - Fabio Quagliarella (90' Manolo Gabbiadini)