Liga Mistrzów. Twitter po meczu Barcelona - Bayern. "Przepraszamy za drastyczne obrazki", "łatwo", "Barca dziś farsa"

To była rzeź niewiniątek. Bayern Monachium rozgromił FC Barcelona w ćwierćfinale Ligi Mistrzów aż 8:2 i dał jasny znak, że chce wygrać te rozgrywki. Na Twitterze było równie gorąco, jak na boisku. Pod koniec pojawiły się nietypowe przeprosiny...

Mateusz Domański
Arturo Vidal (z lewej) oraz Thiago Alcantara (z prawej) PAP/EPA / TIAGO PETINGA / Na zdjęciu: Arturo Vidal (z lewej) oraz Thiago Alcantara (z prawej)

Spotkanie FC Barcelona - Bayern Monachium od samego początku trzymało w napięciu. Pierwszy cios wyprowadzili Bawarczycy. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller. Asystował Robert Lewandowski.

Kilka chwil później przyjezdni ruszyli z groźną akcją. Totalnie nieudaną interwencję w obronie zaliczył David Alaba. Skierował piłkę do własnej bramki, co było szeroko komentowane na Twitterze. Głos zabrał m.in. były reprezentant Polski Wojciech Kowalczyk.

Manuel Neuer mógł tylko spoglądać, jak piłka po strzale Alaby zmierza do siatki.

Trafienie samobójcze Alaby dodało Bayernowi paliwa. Padły trzy bramki dla Bayernu. W 31. minucie znów gola strzelił Thomas Mueller. Do przerwy było 1:4.

Sebastian Mila przed meczem pisał: "Uwaga komunikat dla kibiców Bayernu: Już się zbliża godzina meczu i zakupy zapewne robicie, pamiętajcie o chusteczkach, bo będą krokodyle łzy Barca Barca". A w przerwie...

Internauci tradycyjnie wyłapywali "kwiatki" podczas transmisji. Takich trochę się pojawiło. Legenda głosi, że można cofać się do przodu.

Na Twitterze publikowano też bardzo wymowne zdjęcia. To jasno pokazuje, kto był na kolanach, a kto szalał z radości.

"Królowie w cieniu" - komentował na Twitterze Maciej Iwański z TVP Sport.

W końcu polski król wyszedł z cienia. W 82. minucie zdobył 14 bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów.

Farsa w wykonaniu Barcy. Podkreślił to m.in. Mateusz Borek.

TVP pod koniec meczu zaczęło przepraszać za "drastyczne obrazki".

Skończyło się na triumfie Bayernu aż 8:2. Prezes PZPN skomentował ten wynik krótko. "Łatwo..." - napisał.