Liga Mistrzów. Manchester City - Olympique Lyon. Maxwel Cornet koszmarem Pepa Guardioli

Trudno w to uwierzyć, ale Maxwel Cornet ma patent na Pepa Guardiolę. Cztery ostatnie bramki w Lidze Mistrzów strzelił Manchesterowi City pod wodzą hiszpańskiego trenera.

Robert Czykiel
radość piłkarzy Olympique Lyon PAP/EPA / Franck Fife / Na zdjęciu: radość piłkarzy Olympique Lyon
Olympique Lyon już raz udowodnił, że w tej edycji Ligi Mistrzów jest gotów sprawiać cuda. Francuzi w 1/8 finału Ligi Mistrzów wyrzucili z rozgrywek Juventus Turyn z Cristiano Ronaldo. W sobotę przyszedł czas na Manchester City w ćwierćfinale.

Drużyna z Lyonu po pierwszej połowie prowadziła 1:0. Gola w 23. minucie strzelił Maxwel Cornet. Okazuje się, że to piłkarz, który wyjątkowo nęka Pepa Guardiolę i jego brytyjski zespół.

Statystycy szybko zwrócili uwagę na jego ostatnie bramki w Lidze Mistrzów. Wszystkie cztery ostatnie Iworyjski napastnik strzelał "The Citizens" pod wodzą Guardioli. To już nie może być przypadek.

Cornet w całej karierze strzelił siedem bramek w Lidze Mistrzów. Ostatni raz cieszył się z gola w elitarnych rozgrywkach w sezonie 2018/19. W tamtej edycji w dwóch meczach pokonał bramkarza Manchesteru City.

Liga Mistrzów: Manchester City - Olympique Lyon. Pep Guardiola w jubileuszowym ćwierćfinale >>

Liga Mistrzów. FC Barcelona - Bayern Monachium. Wiemy, co działo się w szatni Bayernu >>