Liga Mistrzów. Olympique - Bayern. Jak to nie wpadło?! Robert Lewandowski zmarnował idealną sytuację

Robert Lewandowski w starciu z Olympique Lyon zdobył jedną bramkę, ale jego dorobek mógł być większy. Polak w pierwszej połowie zmarnował idealną sytuację do strzelenia gola.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski Getty Images / Michael Regan - UEFA / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W 33. minucie Robert Lewandowski powinien zdobyć swoją pierwszą bramkę w meczu z Olympique Lyon. Serge Gnabry przechwycił piłkę w środku pola, popędził w pole karne, a następnie dograł do Ivana Perisicia. Chorwat wyłożył piłkę Lewandowskiemu. Ten był na drugim metrze, lecz jego strzał zablokował Anthony Lopes.

Na twitterowym koncie Ligi Mistrzów opublikowano zdjęcie z tej sytuacji. Lewandowski miał przed sobą pustą bramkę, ale mimo to nie zdobył gola. Można się zastanawiać, jak to nie wpadło. Lewandowski gola nie strzelił, ale przy dobitce Gnabry'ego bramkarz rywali nie miał szans na interwencję. To był gol na 2:0.

Bayern wygrał półfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów z Olympique Lyon 3:0. Lewandowski w 88. minucie dopiął swego i zdobył piętnastą bramkę w tym sezonie w najbardziej prestiżowych europejskich klubowych rozgrywkach. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców LM. Z rzutu wolnego wykonywanego niemal jak krótki róg prosto na głowę polskiego napastnika dośrodkował Joshua Kimmich.

Finał Ligi Mistrzów zaplanowany jest na niedzielę 23 sierpnia. Rywalem Bayernu będzie Paris Saint-Germain. Mecz transmitowany będzie przez Polsat Sport Premium 1 i TVP 1, a będzie go można obejrzeć także za pośrednictwem WP Pilot.

Liga Mistrzów. Olympique - Bayern. Niemieckie media: "Zwycięstwo wywalczone bez błysku"
Liga Mistrzów. Olympique Lyon - Bayern Monachium. Wymowny komentarz Roberta Lewandowskiego