MLS. Polska noc w USA. Jarosław Niezgoda i Kacper Przybyłko trafiali do siatki. Zobacz gole (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / MLS / Kacper Przybyłko zdobywa gola dla Philadelphia Union w MLS
Twitter / MLS / Kacper Przybyłko zdobywa gola dla Philadelphia Union w MLS

Kapitalny mecz ma za sobą Kacper Przybyłko. Polski napastnik Philadelphia Union zdobył dwie bramki i zaliczył asystę w spotkaniu MLS. Do siatki trafił również Jarosław Niezgoda. Zobacz gole Polaków.

Bezsprzecznym bohaterem meczu Philadelphia Union - D.C. United był Kacper Przybyłko. 27-latek już po 16. minutach miał na koncie dublet. Polak najpierw trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale z najbliższej odległości, a po chwili popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego.

To nie był koniec popisów Przybyłki. Po przerwie napastnik zanotował asystę przy trafieniu Brendena Aaronsona. Polak zszedł z boiska w 64. minucie, a jego ekipa wygrała 4:1. Przybyłko ma już na koncie 4 gole w tym sezonie regularnym.

W nocy z soboty na niedzielę do siatki trafił również Jarosław Niezgoda. Były napastnik Legii Warszawa popisał się ładnym uderzeniem z główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jego Portland Timbers zremisowało 4:4 z Real Salt Lake, a 25-latek grał do 67. minuty. Dla Niezgody to trzeci gol strzelony w oficjalnych meczach w USA, ale pierwszy na stadionie jego klubu.

Na boiskach MLS zaprezentował się również trzeci z polskich napastników - Adam Buksa z New England Revolution. Były zawodnik Pogoni Szczecin pojawił się w podstawowej jedenastce i został zmieniony w 73. minucie meczu z New York Red Bulls (1:1).

Ponadto całe spotkanie w bramce FC Cincinnati rozegrał Przemysław Tytoń. Polski golkiper zachował czyste konto przeciwko Columbus Crew (0:0). Do 83. minuty w barwach Chicago Fire grał Przemysław Frankowski, a jego ekipa przegrała na wyjeździe z New York City FC 1:3.

Przypomnijmy, że tegoroczny sezon MLS został przerwany w marcu z powodu pandemii koronawirusa. W lipcu i sierpniu rozegrano turniej w zamkniętej bańce "MLS is Back", który wygrało Portland Timbers z Niezgodą w składzie. Po jego zakończeniu wznowiono sezon regularny 2020.

Pierwszy gol Przybyłki: Drugi gol Przybyłki: Trafienie Niezgody:

Źródło artykułu: WP SportoweFakty