Piękna akcja i gol Adriana Mierzejewskiego

Były reprezentant Polski Adrian Mierzejewski popisał się fantastyczną akcją w meczu drużyny Chongquing Dangdai Lifan w chińskiej Super League. Nasz rodak zakończył ją golem, a jego zespół wygrał 2:1.

Tomasz Skrzypczyński
Adrian Mierzejewski Getty Images / Don Arnold / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski
Z Chinami Adrian Mierzejewski związany jest od lipca 2018 roku, gdy przeszedł z australijskiego FC Sydney do chińskiego Changchun Yatai. Tam spędził pół roku, po czym przeniósł się do Chongqing Dangdai Lifan.

33-latek jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny, a w niedzielę strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie. I zrobił to w fantastyczny sposób.

W 22. minucie wyjazdowego spotkania z Tianjin Teda były reprezentant Polski przejął piłkę na własnej połowie i ruszył na bramkę rywali. Po drodze minął trzech rywali, wpadł w pole karne i podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0.

O jego fantastycznej akcji poinformował dziennikarz weszlo.com i Kanału Sportowego, Adam Kotleszka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chongqing Dangdai Lifan 2:1.

Po 9. kolejkach drużyna Adriana Mierzejewskiego zajmuje szóste miejsce w tabeli Grupy B chińskiej Super League.