Liga Narodów. Bośnia i Hercegowina - Polska. Kamil Grosicki: Potrafimy grać zdecydowanie lepiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FEHIM DEMIR / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
PAP/EPA / FEHIM DEMIR / Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Kamil Grosicki był jednym z bohaterów wyjazdowego meczu z Bośnią i Hercegowiną (wygrana 2:1). Skrzydłowy zaliczył asystę, zdobył gola, ale ze swojego występu nie jest w pełni zadowolony.

Do podstawowej jedenastki reprezentacji Polski wrócił Kamil Grosicki. 32-latek w spotkaniu z Bośnią i Hercegowiną zaliczył asystę przy trafieniu Kamila Glika, a po przerwie sam zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. Mimo to, miał sporo zastrzeżeń do swojej gry.

- Był to ciężki mecz w moim wykonaniu. Ciężko mi się grało, nie mogłem złapać swobody. Brakowało mi ostatniego podania, ale najważniejsze, że skończyłem mecz z bramką i asystą - podkreślił w rozmowie z dziennikarzem "TVP Sport".

- Cieszę się z wygranej. Wiadomo, że z grą nie jest tak, jak sobie życzymy, ale walczymy i będziemy pracować, aby było jeszcze lepiej. Widzimy z boiska, że nie gramy tego, co potrafimy, ale teraz reprezentacji nie było 10 miesięcy. Wszystko się zatrzymało, forma była niewiadomą - dodał "Grosik".

Skrzydłowy zaznaczył, że po spotkaniu najważniejsze są trzy zdobyte punkty. - Trzeba się cieszyć, bo w piłce nie zawsze gra się pięknie i wygrywa. Po raz kolejny pokazujemy, że mimo naszej słabszej gry potrafimy wygrać - zakończył zawodnik West Bromwich Albion.

Grosicki z Bośnią i Hercegowiną grał do 80. minuty, gdy zastąpił go Sebastian Szymański. Kolejne mecze w ramach Ligi Narodów UEFA Polacy rozegrają 11 października (u siebie z Włochami) i 14 października (u siebie z Bośnią i Hercegowiną).

Czytaj też: -> Liga Narodów. Bośnia i Hercegowina - Polska. Glik i Grosicki dali nam wygraną -> Liga Narodów. Bośnia - Polska. Jan Tomaszewski mówi wprost o piłkarzu kadry: Był bardzo słaby