Liga Narodów. Szwecja - Portugalia. Cristiano Ronaldo przeszedł do historii. Strzelił 100. bramkę w kadrze

Cristiano Ronaldo doczekał się setnej bramki w barwach reprezentacji Portugalii. 35-latek zdobył ją z rzutu wolnego w 45. minucie meczu Ligi Narodów ze Szwecją. W drugiej połowie dołożył kolejne trafienie.

Mateusz Kozanecki
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / MARIO CRUZ / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
W 45. minucie meczu na Friends Arena w Sztokholmie Cristiano Ronaldo wykonywał rzut wolny z odległości około 25 metrów. Zdecydował się na strzał, po którym piłka wpadła w okienko.

Była to setna bramka Ronaldo w narodowych barwach. Na liście wszech czasów powoli goni Irańczyka Alego Daeia, który w 149 spotkaniach zdobył 109 goli (w latach 1993-2006).

Cristiano Ronaldo zadebiutował w narodowych barwach 20 sierpnia 2003 roku. Luiz Felipe Scolari wpuścił go na 45 minut w meczu towarzyskim z Kazachstanem. Portugalia wygrała wtedy 1:0, a 18-letni Ronaldo zaliczył asystę.

Pierwszą bramkę w kadrze strzelił 12 czerwca 2004 - w meczu Euro 2004 z Grecją (1:2). Dwukrotnie kończył mecze z "czteropakiem" na koncie - w 2016 roku z Andorą (6:0) i w 2019 z Litwą (5:1).

Wtorkowy mecz w Lidze Narodów UEFA ze Szwecją jest jego 165. występem. Gra Ronaldo w tym pojedynku stała pod znakiem zapytania. Dopiero w niedzielę Portugalczyk wrócił do treningów po infekcji spowodowanej użądleniem pszczoły. Z tego powodu opuścił poprzednie spotkanie - z Chorwacją.

Dodajmy, że w 72. minucie Ronaldo dołożył do swojego dorobku kolejną bramkę. Efektownym strzałem zza pola karnego pokonał Robina Olsena.

II liga. Niecodzienne zachowanie bramkarza Wigier Suwałki. Ustawił się w... murze (wideo)

Czy Cristiano Ronaldo strzeli przynajmniej 110 bramek w kadrze?