Liga Narodów. Szwecja - Portugalia. Cristiano Ronaldo przeszedł do historii. Strzelił 100. bramkę w kadrze

Cristiano Ronaldo doczekał się setnej bramki w barwach reprezentacji Portugalii. 35-latek zdobył ją z rzutu wolnego w 45. minucie meczu Ligi Narodów ze Szwecją. W drugiej połowie dołożył kolejne trafienie.
Mateusz Kozanecki
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / MARIO CRUZ / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

W 45. minucie meczu na Friends Arena w Sztokholmie Cristiano Ronaldo wykonywał rzut wolny z odległości około 25 metrów. Zdecydował się na strzał, po którym piłka wpadła w okienko.

Była to setna bramka Ronaldo w narodowych barwach. Na liście wszech czasów powoli goni Irańczyka Alego Daeia, który w 149 spotkaniach zdobył 109 goli (w latach 1993-2006).

Cristiano Ronaldo zadebiutował w narodowych barwach 20 sierpnia 2003 roku. Luiz Felipe Scolari wpuścił go na 45 minut w meczu towarzyskim z Kazachstanem. Portugalia wygrała wtedy 1:0, a 18-letni Ronaldo zaliczył asystę.

Pierwszą bramkę w kadrze strzelił 12 czerwca 2004 - w meczu Euro 2004 z Grecją (1:2). Dwukrotnie kończył mecze z "czteropakiem" na koncie - w 2016 roku z Andorą (6:0) i w 2019 z Litwą (5:1).

Wtorkowy mecz w Lidze Narodów UEFA ze Szwecją jest jego 165. występem. Gra Ronaldo w tym pojedynku stała pod znakiem zapytania. Dopiero w niedzielę Portugalczyk wrócił do treningów po infekcji spowodowanej użądleniem pszczoły. Z tego powodu opuścił poprzednie spotkanie - z Chorwacją.

Dodajmy, że w 72. minucie Ronaldo dołożył do swojego dorobku kolejną bramkę. Efektownym strzałem zza pola karnego pokonał Robina Olsena.

II liga. Niecodzienne zachowanie bramkarza Wigier Suwałki. Ustawił się w... murze (wideo)

Czy Cristiano Ronaldo strzeli przynajmniej 110 bramek w kadrze?

Komentarze (12)
  • Krzychu ze Szczecina Zgłoś komentarz
    Głupie pytanie pod artykułem: "Czy Cristiano Ronaldo strzeli przynajmniej 110 bramek w kadrze?" On strzeli ze 150 jak ciągle będzie tak grał jak w ostatnich latach!!! :D ;D A
    Czytaj całość
    będzie grał co najmniej do 40-tki, to już pewne ;D No chyba, że zdarzy mu się jakaś poważna kontuzja, wtedy cały piłkarski świat będzie płakał... oprócz "fanbojów" Mssiego, hahaha :D Ale gdybym miał obstawiać na pieniądze, to postawiłbym dużo na to, że przed 40-tką nie zakończy kariery piłkarskiej ;D
      Gratulacje, Cristiano!!! :D
      • Spacer Zgłoś komentarz
        Nie lubię tego piłkarza i tyle
        • Jokoo Zgłoś komentarz
          Geniusz!Niemożliwe dla niego nie istnieje
          • kubarojo Zgłoś komentarz
            Po prostu mistrz nad mistrzami i mówię to jako fan Barcelony. 36 facet, który wygrał wszystko indywidualnie i drużynowo w piłce klubowej w dwóch wielkich klubach i w dwóch najlepszych
            ligach, który wygrał też prawie wszystko co się liczy w piłce reprezentacyjnej (tylko Mundialu brakuje, ale to jest bardzo trudny i specyficzny turniej), który gra niemal wszystko jak leci non-stop dla klubów i reprezentacji od ponad 17 lat, łamiąc wszelkie rekordy i ustanawiając nowe, który cierpi w dodatku od kilku lat na tendinopatię kolan - czyli tzw.''kolano skoczka'' (profesjonalni sportowcy wiedzą o czym mówię - paskudne, bolesne, chroniczne schorzenie, którego nie da się wyleczyć do końca nigdy; dlatego m.in musiał zejść ze skrzydła i stał się dziewiątką, właśnie z powodu chorych kolan). Facet, który miał ojca alkoholika - weterana wojennego, znęcającego się nad matką, a mały Ronaldo musiał to wytrzymywać w domu (dodam, że wg. ostatniej biografii Cristiano, jego ojciec oddał legendarną koszulkę United z debiutu Ronaldo za szklankę wódki - straszne). Facet, który jako kilkulatek miał chore serce i wszyscy mówili mu, że z jego kariery piłkarskiej nic nie będzie, a on już jako 18 latek czarował grą na skrzydle w United i potem kilka lat w Realu, by w końcu, ze względu na te kolana przeistoczyć się w genialnego, rasowego snajpera. Facet, który mądrze ewoluuje na boisku, właśnie wraz z wiekiem i zmianami w swoim ciele, które dla profesjonalnego sportowca są nieuniknione. Co więcej można powiedzieć? Wielki, wielki sportowiec i jeszcze długo, długo takiego nie zobaczymy, może nigdy. Jako fan Barcelony uwielbiam grę Messiego i wiem, że Messi jest lepszym kreatorem gry, ale Cristiano jest generalnie większym sportowcem. Przeszedł więcej zakrętów w życiu i się nie poddał, zupełnie jak najwięksi w historii, jak Ali, Jordan, Tyson. I udowodnił swoją jakość w różnych ligach, a to jest wyzwanie które podejmują najwięksi - wyjście ze swojej strefy komfortu. Kiedy grał przeciwko Barcelonie to go nienawidziłem, ale głęboko w środku zawsze podziwiałem jako wielkiego rywala Barcy. I nie boję się do tego publicznie przyznać. Ten człowiek ma mental nie do zdarcia i niekończącą się ambicję. A to wyróżnia największych. Cóż, gratulacje Cristiano !