Fortuna I liga: Miedź Legnica rozbiła Resovię. Joan Roman strzelił hat-tricka

Miedź Legnica zwyciężyła 4:0 z Resovią, a do sukcesu poprowadził ją autor hat-tricka Joan Roman. Skromniejsze wygrane odnieśli w piątek Radomiak oraz Odra Opole.
piłkarze Miedzi Legnica Newspix / PAWEŁ ANDRACHIEWICZ / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica

Miedź Legnica strzeliła siedem goli w dwóch meczach na własnym stadionie po zmianie trenera Ireneusza Kościelniaka na Jarosława Skrobacza. Efektowne zwycięstwo 4:0 z Resovią zapewniła sobie w pierwszej połowie. Do dwóch goli Joana Romana jednego dołożył Kamil Zapolnik. Hiszpan jeszcze nie zaspokoił swojego apetytu i w 48. minucie skompletował hat-tricka, a miał nawet świetną szansę na dorzucenie czwartego trafienia. Bez tego znalazł się na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców ligi wspólnie z Zapolnikiem oraz Juliuszem Letniowskim z Arki.

Radomiak ma sześć punktów po dwóch meczach, a pokonany przez niego 1:0 GKS 1962 Jastrzębie jeszcze nie rozpoczął zbierania "oczek" w sezonie. Decydującego gola strzelił w 10. minucie Karol Angielski, który po raz pierwszy zagrał w podstawowym składzie Radomiaka. Napastnik zdobył drugą bramkę w barwach klubu, dobijając uderzenie zatrzymane przez Grzegorza Drazika. GKS nie odpowiedział strzałem celnym do końca meczu. Precyzji zabrakło między innymi Faridowi Aliemu, który spudłował z doskonałej pozycji.

Odra Opole miała kilkanaście dni na przygotowanie się do meczu z Zagłębiem Sosnowiec, a jej trener Dietmar Brehmer obiecywał diametralną poprawę w porównaniu z poprzednim, przegranym 0:4 spotkaniem z ŁKS-em Łódź. Szkoleniowiec wystawił w podstawowym składzie zakontraktowanego we wrześniu Dawida Korta, a ten strzelił gola na 1:0 w 57. minucie. Po wymianie podań przełożył sobie obrońcę i pokonał mocnym uderzeniem Krystiana Stępniowskiego. Ta akcja debiutanta wystarczyła Odrze do zwycięstwa na własnym stadionie.

W piątek rozegrany został jeszcze mecz Puszczy Niepołomice z Koroną Kielce, który zakończył się bezbramkowym remisem. Kolejka potrwa do niedzieli.