II liga: Chojniczanka na czele. Lech II Poznań odniósł kosmiczne zwycięstwo

Chojniczanka, Stal Rzeszów oraz Skra Częstochowa mają komplet punktów po dwóch kolejkach. Radosny pojedynek Lecha II Poznań z Hutnikiem Kraków zakończył się wynikiem 6:3 i jest poważnym kandydatem do miana kanonady sezonu.

piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Chojniczanka wygrała dotychczasowe mecze 4:2 z Pogonią Siedlce i 3:1 z Olimpią Grudziądz. Pozwala to podopiecznym Adama Noconia prowadzić w tabeli. W pierwszej połowie w Grudziądzu pomógł im golem samobójczym David Andronić, a po przerwie o powiększenie zaliczki zadbali zakontraktowani latem Szymonowie Skrzypczak i Emche. Wiceliderem po 2. kolejce jest Stal Rzeszów dzięki zwycięstwu 2:0 odniesionemu w Siedlcach. Ponownie wyszarpnęła punkty w końcówce spotkania, a drogę do bramki Pogoni znalazł Dawid Olejarka. Wszedł on na boisko z ławki rezerwowych w 68. minucie za Krystiana Pieczarę i zdążył rozstrzygnąć starcie.

Rafał Ulatowski mógł wystawić potężne działa przeciwko Hutnikowi Kraków. W meczu Lecha II Poznań zagrali między innymi Alan Czerwiński, Karlo Muhar i Jan Sykora. Czech sprowadzony ze Slavii Praga strzelił dwa gole. Identycznym wyczynem popisał się Michał Skóraś, który ustalił wynik radosnego pojedynku na 6:3. Hutnik odpowiadał atakami, podejmował pościg, ale ostatecznie nie powstrzymał mocy zespołu z Wielkopolski. Już w 2. kolejce jest poważny kandydat do miana największej kanonady sezonu.

Błękitni Stargard zwyciężyli 1:0 z Wigrami Suwałki dzięki atakowi przeprowadzonemu w 41. minucie. Oskar Ryk strzelił z bliska do bramki po dograniu Mateusza Bochnaka. Było to dobre podsumowanie pierwszej części meczu, która przebiegła ze wskazaniem na zespół z Pomorza Zachodniego. Po przerwie Wigry zaatakowały i zmieniły obraz pojedynku, ale nie zmieniły wyniku. Suwalczanie byli nieskuteczni, a ponadto dobrą formę w bramce Błękitnych zaprezentował Mariusz Rzepecki. Takim samym wynikiem 1:0 zakończyło się spotkanie Skry Częstochowa z KKS-em 1925 Kalisz i lepsza drużyna ma w tabeli komplet sześciu punktów tak samo jak wspomniane Chojniczanka oraz Stal.

Beniaminkowie Motor Lublin oraz Śląsk II Wrocław odnieśli pierwsze zwycięstwo po awansie w podobnych okolicznościach. Obaj wygrali 3:1 na wyjeździe, choć jako pierwsi stracili gola. Motor odwrócił wynik w Elblągu, a rezerwy Śląska w Krakowie, gdzie mierzyły się z Garbarnią. Trzy uderzenia do bramki przeciwnika oddał w sobotę również Górnik Polkowice, a Sokołowi Ostróda nie pozwolił nawet na honorowe trafienie. Nie minęła godzina i Michał Zimmer zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. To ułatwiło Górnikowi doprowadzenie do stanu 3:0.

3. kolejka potrwa od piątku do niedzieli. GKS Katowice powróci do rywalizacji, a pauzować będzie tym razem Śląsk II Wrocław. Przy Bukowej dobrze zapowiadająca się konfrontacja podopiecznych Rafała Góraka z Lechem II Poznań. Sporo dotychczas działo się w meczach Górnika Polkowice oraz Hutnika Kraków, a do bezpośredniego starcia tych klubów dojdzie w niedzielę.

2. kolejka II ligi:

Olimpia Grudziądz - Chojniczanka 1:3 (0:1)

0:2 - Dawid Olejarka 89'

Lech II Poznań - Hutnik Kraków 6:3 (3:1)
6:3 - Michał Skóraś 87'

Błękitni Stargard - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
1:0 - Oskar Ryk 41'

Skra Częstochowa - KKS 1925 Kalisz 1:0 (0:0)
1:0 - Kamil Wojtyra 59'

Olimpia Elbląg - Motor Lublin 1:3 (1:0)
1:0 - Orest Tkaczuk 11'
1:1 - Filip Wójcik 48'
1:2 - Daniel Świderski 59'
1:3 - Filip Wójcik 62'

Garbarnia Kraków - Śląsk II Wrocław 1:3 (1:2)
1:0 - Błażej Radwanek 13'
1:1 - Mathieu Scalet 19'
1:2 - Sebastian Bergier (k.) 32'
1:3 - Adrian Łyszczarz 90'

Górnik Polkowice - Sokół Ostróda 3:0 (1:0) 1:0 - Mateusz Baszak 24' 2:0 - Eryk Sobków 63' 3:0 - Ernest Terpiłowski 73'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Chojniczanka awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?