Puchar Szkocji: Rangers w półfinale

Glasgow Rangers w półfinale Pucharu Szkocji. W niedzielnym powtórzonym ćwierćfinale The Gers pokonali 2:0 występujący w Scottish First Division Partick Thistle 2:0. W półfinale piłkarze Waltera Smitha zmierzą się z innym drugoligowcem - St. Johnstone FC.

Daniel Rosół

Bohaterami ćwierćfinału byli bez wątpienia pomocnik Chris Burke i napastnik Nacho Novo. W 27. minucie ten pierwszy asystował przy golu Hiszpana, który kilka minut przed przewą zrewanżował się precyzyjnym pośrodkowaniem w pole karne, gdzie piłkę zgrał Kris Boyd, a Burke podwyższył na 2:0.

W 48. minucie gospodarze mogli zdobyć kontaktową bramkę, ale Simon Donnelly przestrzelił rzut karny podyktowany za faul Davida Weira na Marku Robertsie. W ostatnich minutach spotkania rzut karny zmarnowali również Rangers, a dokładniej Daniel Cousin, którego strzał obronił Jonathan Tuffey. Dodajmy, że jedenastka została podyktowana za faul na Chrisie Burke?u.

Już w przyszłą niedzielę Rangers zmierzą się w półfinale z występującym na co dzień w First Division St. Johnstone. Na zwycięzcę tego pojedynku czeka już w finale inny drugoligowiec - Queen of the South FC, który w sobotę wyeliminował po dramatycznym meczu Aberdeen FC.

Partick Thistle - Glasgow Rangers 0:2 (0:2)
0:1 - Nacho Novo 27'
0:2 - Burke 40'