Premier League. Timo Werner poturbowany w debiucie dla Chelsea. "Bardzo bolało"

Timo Werner mecz pomiędzy Brighton and Hove Albion i Chelsea zakończył z olbrzymim opatrunkiem na prawym kolanie. Były napastnik RB Lipsk urazu nabawił się jeszcze w pierwszej połowie.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Timo Werner PAP/EPA / Glyn Kirk / POOL / Na zdjęciu: Timo Werner
W poniedziałkowy wieczór w oficjalnym meczu Chelsea FC zadebiutował Timo Werner. "The Blues" pokonali na wyjeździe Brighton and Hove Albion 3:1, a Niemiec wywalczył rzut karny po tym jak został sfaulowany przez bramkarza gospodarzy. Właśnie przy tym wejściu 24-latek nabawił się drobnej kontuzji kolana.

Po pierwszej połowie Werner ochładzał kolano lodem, a już do pomeczowego wywiadu wyszedł z wielkim opatrunkiem na prawej nodze.  - Kolano bramkarza uderzyło prosto w moje kolano - tłumaczył Niemiec.

Ostatecznie Werner wytrzymał do końca spotkania. - Bardzo bolało podczas poruszania się. Mięśnie ciężko pracowały, ale na koniec jestem bardzo szczęśliwy, bo wygraliśmy - podkreślił Werner.

Kibice mogli zaniepokoić się widokiem poturbowanego napastnika, ponieważ już w następnej kolejce Chelsea przyjmie mistrza Anglii - Liverpool. Czy były zawodnik Lipska będzie gotowy na szlagier? - Nie obchodzi mnie kontuzja. Za tydzień będzie dobrze - uspokoił fanów Werner.

Nowy gwiazdor "The Blues" już widzi różnice między grą w Niemczech i Anglii. - Premier League to inna piłka. Obrońcy, z którymi nigdy wcześniej nie grałem, są wielcy i masywni (...) Cieszę się, że tu jestem - zapewnił Werner. Więcej o meczu Brighton z Chelsea przeczytasz TUTAJ.