Liga Europy: Hammarby IF - Lech Poznań. Niemiec sędzią głównym

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Moder
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Moder
zdjęcie autora artykułu

Sascha Stegemann będzie sędzią głównym meczu Hammarby IF - Lech Poznań. To dość doświadczony arbiter, lecz nie na arenie międzynarodowej.

Niemiec ma 35 lat, od 2012 roku prowadził spotkania na poziomie 2. Bundesligi, zaś dwa lata później został rozjemcą w najwyższej klasie rozgrywkowej w swoim kraju.

Na listę FIFA Sascha Stegemann trafił dopiero w 2019 roku. Od tego czasu został wyznaczony tylko na kilka meczów międzynarodowych. Gwizdał w eliminacjach mistrzostw Europy U-19 oraz U-21, był ponadto rozjemcą w kwalifikacjach Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Z reprezentacją Polski i naszymi klubami niemiecki sędzia nie miał jeszcze styczności.

Na Tele2 Arenie w Sztokholmie asystentami Stegemanna będą jego rodacy Mike Pickel i Frederick Assmuth, zaś arbitrem technicznym - Soeren Storks.

Mecz II rundy eliminacyjnej Ligi Europy Hammarby IF - Lech Poznań rozpocznie się w środę o godz. 19.00. O awansie decyduje tylko jedna potyczka, zatem w przypadku remisu po 90 minutach, zarządzona zostanie dogrywka, a potem ewentualnie konkurs rzutów karnych.

Czytaj także: Premier League: Crystal Palace - Southampton. Niskie noty Jana Bednarka Wysoka forma Dariusza Formelli w USA. Polak z kolejnym golem (wideo)

ZOBACZ WIDEO: Były reprezentant Polski ostrzega kadrowiczów. "Zawodnicy nie są od tego, by dyskutować"

Źródło artykułu: