Premier League: Crystal Palace - Southampton. Niskie noty Jana Bednarka

Inauguracja Premier League nie była zbyt udana dla Jana Bednarka. Polak szybko zszedł z boiska, a jego oceny po meczu z Crystal Palace (0:1) nie są wysokie.

Szymon Mierzyński
Jan Bednarek Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Stoper Southampton FC rozpoczął sobotni mecz w podstawowym składzie, ale grał tylko do przerwy. To było słabe 45 minut w wykonaniu całej ekipy "Świętych", która już w pierwszym kwadransie straciła gola (zdobył go Wilfried Zaha) i nie pokazała zbyt wiele w ofensywie.

Trener Ralph Hasenhuettl postanowił reagować i zdjął z boiska właśnie Jana Bednarka, zastępując go Jannikiem Vestergaardem.

Według "Sky Sports", były obrońca Lecha Poznań był - wraz z Nathanem Redmondem - najsłabszym zawodnikiem gości. Obaj otrzymali notę "5" w 10-stopniowej skali. Najlepiej w ekipie Southampton wypadli William Smallbone oraz James Ward-Prowse (po "7").

Nieco łagodniej z Bednarkiem obszedł się whoscored.com. Według tego portalu Polak zapracował na "6,5". Najlepszy w szeregach "Świętych" był Vestergaard ("7,3"), zaś najgorsi - Che Adams, Danny Ings oraz Smallbone (po "6,1").

Southampton zaczął sezon 2020/2021 od porażki. Następne spotkanie rozegra w niedzielę 20 września o godz. 13.00. Wtedy - w ramach 2. kolejki Premier League - podejmie Tottenham Hotspur.

La Liga: Lionel Messi zostaje w Barcelonie. "To będzie dla niego sezon udręki"