KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Zbigniew Boniek chce zniesienia zakazu dla "Gazety Polskiej". Jest oświadczenie

Zbigniew Boniek wydał specjalne oświadczenie, w którym zakomunikował, że zamierza wesprzeć wniosek pozwanej przez siebie "Gazety Polskiej" ws. zniesienia zakazu pisania na jego temat.

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Zbigniew Boniek Agencja Gazeta / Jan Rusek / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
Pod koniec sierpnia, w wyniku pozwu złożonego przez Zbigniewa Bońka przeciwko Piotrowi Nisztorowi oraz "Gazecie Polskiej", sąd nakazał pozwanym usunięcie publikacji na temat związków Bońka z Służbami Bezpieczeństwa, a także zakazał zamieszczania podobnych materiałów przez najbliższy rok.

Taki wyrok oburzył sporo osób, które określały to nawet zamachem na wolność słowa.

- W Polsce jest potężne zagrożenie wolności słowa generowane przez wymiar sprawiedliwości - mówił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak bawią się hiszpańscy piłkarze

Wygląda jednak na to, że cały spór postanowił zakończyć sam Zbigniew Boniek.

"Występując na drogę prawną przeciwko redaktorowi Piotrowi Nisztorowi, redakcjom "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", bronię swego dobrego imienia oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej" - rozpoczął oświadczenie prezes PZPN.

"Uważam, że wspomniany redaktor w publikacjach zamieszczonych w wyżej wymienionych redakcjach naruszył moje dobre imię oraz renomę PZPN, przytaczając wiele fałszywych informacji, nie stroniąc od pisania nieprawdy, pomówień i plotek. Mam nadzieję, że niezawisły sąd wyda sprawiedliwy wyrok w tej sprawie" - możemy przeczytać dalej.

To co jednak najistotniejsze, 64-latek zawarł na końcu wpisu.

"Jestem i jako osoba prywatna, i jako szef największego polskiego związku sportowego, za otwartością życia publicznego, transparentnością działalności publicznych instytucji. Czekając na procesy sądowe i sprawiedliwe wyroki, poprosiłem swoich prawników, by wsparli wniosek strony pozwanej o zniesienie zabezpieczenia powództwa w każdej z prowadzonych dla mnie spraw" - podkreślił Boniek.

Czytaj także:
Transfery. Jakub Łabojko przenosi się do Włoch. Brescia Calcio blisko ściągnięcia pomocnika
Bundesliga. Bayern - Schalke. Robert Lewandowski gotowy na nowy sezon. Polak imponuje umięśnioną sylwetką

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×