Liga Europy. Co za mecz w Serbii. 12 goli, dwie czerwone kartki i seria karnych. Tak awans wywalczyło FCSB [WIDEO]

Sporo emocji dostarczył mecz II rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy TSC Backa Topola i FCSB. Spotkanie zakończyło się remisem 6:6, a awans po rzutach karnych wywalczył klub z Rumunii.

Łukasz Witczyk
Florin Tanase (z lewej) z FCSB Bukareszt PAP/EPA / HUGO DELGADO / Na zdjęciu: Florin Tanase (z lewej) z FCSB Bukareszt
Co to było za spotkanie! Było w nim wszystko, czego pragną oglądać kibice. Padło aż dwanaście bramek, z czego jedna samobójcza. W regulaminowym czasie gry było 4:4, a dwa gole padły tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Najpierw w 93. minucie samobójczego gola zdobył Bojan Balaz.

Gdy gracze FCSB podświadomie już cieszyli się z awansu, musieli przełknąć gorzką pigułkę. Po kilkudziesięciu sekundach do wyrównania doprowadził gracz TSC Backa Topola Sasa Tomanović. Niezbędna była dogrywka, w której padły kolejne cztery bramki.

Mecz zakończył się remisem 6:6. W dodatku drużyna TSC Backa Topola spotkanie kończyła w dziewiątkę. Czerwonymi kartkami zostali ukarani Dajan Ponjevic (44. minuta) oraz Vladimir Siladi (103. minuta). Mimo to popierany przez węgierski rząd klub z Serbii w dogrywce dwa razy odrabiał straty.

FCSB Bukareszt dopiero w rzutach karnych zapewnił sobie awans. Piłkarze rumuńskiego klubu wykorzystali wszystkie pięć jedenastek. Debiutujący w europejskich pucharach gospodarze pomylili się raz i musieli uznać wyższość rywala. Wstydu nie przynieśli, pokazali niesamowitą ambicję, ale zeszli z boiska pokonani.

Zobacz skrót meczu TSC Backa Topola - FCSB:
Czytaj także: The Championship. Kamil Jóźwiak zrobił dobre wrażenie. Phillip Cocu: Nie mam wątpliwości, co do jego atutów Bundesliga startuje. Mistrzowska inauguracja. Robert Lewandowski liderem polskiego obozu ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: najpierw gol, a potem salto. Zobacz wyjątkową "cieszynkę"