KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wojna na linii Cezary Kucharski - Robert Lewandowski. Były agent chce gigantycznego odszkodowania

"Der Spiegel" poinformował, że Cezary Kucharski, były menedżer Roberta Lewandowskiego, złożył do sądu pozew cywilny przeciwko firmie marketingowej Lewandowski RL Management. Chce odszkodowania w wysokości 39 milionów złotych. Piłkarz odpiera zarzuty.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Cezary Kucharski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Cezary Kucharski
W pozwie cywilnym skierowanym przeciwko firmie Lewandowski RL Management, należącej do Roberta Lewandowskiego, znalazły się poważne zarzuty - informuje niemiecki "Der Spiegel".

Najpoważniejszym jest to, że według Cezarego Kucharskiego (który był formalnie powiązany z firmą), byłego agenta piłkarskiego opiekującego się kapitanem kadry Polski, Robert Lewandowski wraz z żoną Anną Lewandowską mieli nielegalnie przekierować kilka milionów euro ze swojej firmy marketingowej i przeznaczyli je na luksusowe podróże i zakup drogich nieruchomości. Kucharski ma domagać się od małżeństwa odszkodowania i żąda 9 milionów euro (39 milionów złotych).

Dziennikarze "Der Spiegel" skontaktowali się z rzeczniczką Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu, za pośrednictwem rzeczniczki, pozew nazywa "bezpodstawnym". Tłumaczy, że Cezary Kucharski próbuje wymusić zapłatę nienależnych mu środków.

Rzeczniczka dodaje, że według jej wiedzy, pozew złożony przez Cezarego Kucharskiego wcale nie trafił jeszcze do sądu. Poprosiliśmy o komentarz też byłego przedstawiciela kapitana reprezentacji Polski, ale ten nie chce zabierać głosu w sprawie.

Poniżej prezentujemy pełne oświadczenie Moniki Bondarowicz, rzeczniczki Roberta Lewandowskiego:

"Wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste, jak i spółek Roberta Lewandowskiego prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy, który dba o to, aby wszelkie wymagane dokumenty były zawsze przedstawione organom podatkowym w Niemczech, a podatek prawidłowo rozliczony i zapłacony w terminie.

Ponieważ pan Cezary Kucharski poinformował Państwa, że skierował sprawę do sądu, uprzejmie informujemy, że wszelką dokumentację księgową i podatkową przedstawimy sądowi. Pan Cezary Kucharski próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków. Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku na nas poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego i tworzenie fikcyjnego wyobrażenia o sprawie co miałoby w przyszłości wpływać na postrzeganie tejże sprawy przez sąd. W tym miejscu warto ponownie przypomnieć, że der Spiegel w ramach opisu sprawy przesłał nam informację, że pozew został złożony, co według naszej wiedzy nie jest prawdą.

Jeśli jednak jest założona sprawa sądowa, to wszelką dokumentację przekażemy do sądu. Prawdziwą ocenę i wnioski można wyciągnąć tylko i wyłącznie na podstawie pełnej dokumentacji i wszystkich informacji związanych z rozliczeniem. Pojedyncze wątki zaburzają prawdziwy obraz sprawy i całej sytuacji".

Czytaj także:
Tomasz Wałdoch: Lewandowski interesuje wszystkich Niemców
Robert Lewandowski z imponującymi seriami. W piątek może je podtrzymać

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Robert Lewandowski z nowym celem na kolejny sezon. "Ma coś do udowodnienia"
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (104)
 • grolo Zgłoś komentarz
  Zupełnie niepotrzebna ta awantura. Smutny koniec przyjaźni, smutny koniec biznesu, przykry zgrzyt w karierze, którą rozwijali OBAJ. A teraz obaj na tym STRACĄ.
  • zbych22 Zgłoś komentarz
   Utalentowany "dziennikarz" Szymon Łożyński nie znając treści umowy spółki ani uchwal Walnego Zgromadzenia Wspólników czy też Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników
   Czytaj całość
   przepisuje obcą prasę i uważa,że podaje sensacyjne wiadomości.Chłopie opamiętaj się.
   • zbych22 Zgłoś komentarz
    Lewy w spółce ma 99% udziałów,a Cezary "Pijawka" Kucharski najprawdopodobniej 1% i stawia się na tej samej płaszczyźnie co Lewy. Jak ktoś ma chorą głowę to niech się leczy.
    • jahu61 Zgłoś komentarz
     Widać akcje peowcow lecą na dół.. To trzeba spróbować innych metod. Skąd my to znamy. 3mamy kciuki za RL,
     • olo1 Zgłoś komentarz
      Może Kucharski nie jest najsympatyczniejszym człowiekiem na świecie ale nie jest też idiotą. Coś jest na rzeczy. Tu widzę wszystkich świetnie poinformowanych. To, że RL jest piłkarskim
      Czytaj całość
      geniuszem to wcale nie znaczy że jest ucieleśnieniem wszelkich cnót..... Tym bardziej, że znany jest wszystkim patologiczny pociąg do pieniędzy jego żonki. Pewnie po cichu będzie jakaś ugoda....
      • Drań Zgłoś komentarz
       dwóch milionerów bije się o miliony ... popcorn poproszę
       • Kolejorz Zyga Zgłoś komentarz
        Ja pierniczę, ile tu skurczesynków nagle się obudziło...
        • rebelion Zgłoś komentarz
         wy wszyscy co krytykujecie Lewandowskiego żal wam d..e ściska ze chlopak jest bogaty a wy jestescie zyciowymi nieudacznikami tyle w temacie
         • Barr Zgłoś komentarz
          Wszyscy ubliżają Kucharskiemu a przecież to on zrobił z dziada bogatego kopacza ! Myślę też że Kucharski jest za cwany żeby nie mając dowodów porywać się na Drewniaka ! Czyli coś
          Czytaj całość
          jest na rzeczy a nawiedzeni fani Drewniaka już twierdzą że Drewniak ze swoją szkaradną babą są czyści jak łza ! Obstawiam że to jednak Kucharski ma rację a nie tych dwoje nowobogackich pazernych prostaczków !
          • rebelion Zgłoś komentarz
           chłopak ciężko pracował dorobił sie majątku a teraz co nie którzy chcą go okraść ale u polaka to normalne
           • Mariusz Sala Zgłoś komentarz
            Nikt nie stoi ponad prawem! Jak zabrał powinien być tak samo sądzony!
            • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
             "@KO-szernywirus": - geniusz retoryki, patrz niżej, taki, jakim geniuszem piłki jest słynny Bobek lewaty[...], który właśnie jest na drodze do nowej pozycji, tym razem na sali
             Czytaj całość
             sądowej, jako ......POZWANY.
             • kriskrosfcb Zgłoś komentarz
              Pan Kucharski chcialby sie ustawic do konca zycia cwaniackim pozwem,ale nie tedy droga do dobrobytu. Trzeba zakasac rekawy i zapracowac na to.
              Zobacz więcej komentarzy (33)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×