Bundesliga. Pewne zwycięstwo RB Lipsk, Bartosz Białek bez debiutu w VfL Wolfsburg

W niedzielnym meczu Bundesligi RB Lipsk bez większych problemów pokonało 1.FSV Mainz (3:1). Z kolei bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy VfL Wolfsburg i Bayerem 04 Leverkusen.

Łukasz Witczyk
Bartosz Białek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Bartosz Białek
Od zwycięstwa sezon zaczęła drużyna RB Lipsk. Ekipa prowadzona przez Juliana Nagelsmanna nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad 1.FSV Mainz. Już po pierwszej połowie zespół spod znaku czerwonego byka prowadził 2:0 po golach Emila Forsberga z rzutu karnego oraz Yussufa Pulsena.

Po przerwie drużyna z Moguncji odrobiła część strat po trafieniu Jeana-Philippe'a Matety, ale po chwili odpowiedział Amadou Haidara, który zdobył gola na 3:1 dla gospodarzy. Ta bramka podcięła skrzydła graczom FSV, którzy nie zdołali już zadać żadnego ciosu.

Bezbramkowym remisem zakończyło się drugie z niedzielnych spotkań Bundesligi. VfL Wolfsburg podzielił się punktami z Bayerem 04 Leverkusen. Mecz dwóch drużyn, których celem jest walka o awans do europejskich pucharów mimo braku goli dostarczył wielu emocji. Obie ekipy miały swoje szanse na zdobycie bramek, ale brakowało skuteczności.

Na debiut w barwach Wilków musi poczekać Bartosz Białek, który cały mecz spędził na ławce rezerwowych.