Adrian Mierzejewski dał popis w Chinach. Hat-trick polskiego piłkarza

Adrian Mierzejewski we wrześniu wskoczył na wyższe obroty. Polski pomocnik strzela gola za golem dla Chongqing Dangdai Lifan. W ostatnim meczu zdobył ich aż trzy.

Robert Czykiel
Adrian Mierzejewski Getty Images / VCG / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski
Adrian Mierzejewski już trzeci rok gra w chińskiej ekstraklasie i bez przerwy jest jednym z najlepszych pomocników. Ten sezon już jest najlepszy w jego wykonaniu pod względem liczby strzelonych bramek.

33-latek we wrześniu jest w znakomitej formie. W ostatnich tygodniach strzelił trzy gole, ale prawdziwy popis miał miejsce w piątek. Jego Chongqing Dangdai Lifan grało z Shijiazhuang Ever Bright i zwyciężyło 4:1. Polak popisał się hat-trickiem.

Mierzejewski pierwszego gola strzelił już w siódmej minucie. Drugie trafienie dołożył w 72. minucie, a potem w doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny. Tym samym na koncie ma już sześć goli w tym sezonie.

Drużyna Chongqing Dangdai Lifan w swojej grupie chińskiej ekstraklasy zajmuje trzecie miejsce. Już jest pewna awansu do grupy mistrzowskiej, gdzie będzie walczyć o tytuł.

Bramka Adriana Mierzejewskiego w Chinach. Polak ma zwyżkę formy [WIDEO] >>

Super League: Adrian Mierzejewski bohaterem Chongqing Lifan. Gol i dwie asysty Polaka (wideo) >>