2. Bundesliga. Dawid Kownacki wreszcie się przełamał! Jego gol dał wygraną Fortunie Duesseldorf (wideo)

Dawid Kownacki zaliczył wejście smoka w spotkaniu 2. Bundesligi z Wuerzburger Kickers. Dziewięć minut po tym, jak pojawił się na boisku, strzelił zwycięskiego gola dla Fortuny Duesseldorf. To pierwsze trafienie Polaka od maja 2019 r.

Michał Fabian
Dawid Kownacki (nr 9) za moment wpakuje piłkę do siatki Wuerzburger Kickers Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Dawid Kownacki (nr 9) za moment wpakuje piłkę do siatki Wuerzburger Kickers
W 73. minucie meczu Fortuna Duesseldorf - Wuerzburger Kickers trener gospodarzy Uwe Roesler dał szansę Dawidowi Kownackiemu. Polak (zmienił Kenana Karamana) znakomicie ją wykorzystał.

Dziewięć minut po wejściu na boisko zdobył jedyną bramkę tego spotkania. Po dośrodkowaniu Thomasa Pledla z lewej strony błąd popełnił bramkarz drużyny z Wuerzburga Fabian Giefer. "Wypluł" piłkę przed siebie, a Kownacki z bliska wepchnął ją do siatki.

Był to pierwszy gol Kownackiego od 11 maja 2019 r. Wówczas zdobył bramkę w wyjazdowym spotkaniu Bundesligi przeciwko Borussii Dortmund.

Fortuna wygrała 1:0, ale oprócz Kownackiego spory udział w tym sukcesie miał Florian Kastenmeier. Golkiper gospodarzy w doliczonym czasie gry obronił rzut karny egzekwowany przez Roberta Herrmanna.