III liga. Ruch Chorzów wygrał po golu w doliczonym czasie!

Ruch Chorzów dopiero w doliczonym czasie zapewnił sobie wygraną w wyjazdowym meczu z Rekordem Bielsko-Biała. Niebiescy zwyciężając 2:1 zmniejszyli stratę do lidera do dwóch punktów.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Facebook / Ruch Chorzów / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Po serii spotkań bez wygranej Ruch Chorzów zwyciężył w drugim spotkaniu z rzędu. Niebiescy z kompletem punktów wyjechali z Bielska-Białej. Potyczka z Rekordem odbywała się na stadionie, na którym swoje potyczki rozgrywa Podbeskidzie. W związku z tym chorzowian mogła dopingować niemal dwutysięczna grupa fanów.

W premierowej odsłonie goście jednak zawiedli swoich fanów. Ruch miał przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Nastawieni głównie na grę z kontry bielszczanie spokojnie czekali na swoją szansę. Doczekali się jej na trzy minuty przed przerwą. Rekord wykonywał rzut rożny, którego jednak... nie powinno być. Sędzia wcześniej nie zauważył ewidentnego spalonego. Po dograniu z kornera w zamieszaniu Dariusz Rucki pokonał Jakuba Bieleckiego.

Chorzowianie do roboty wzięli się po przerwie. Ruch zaatakował, ale długo nie potrafił złamać obrony bielszczan. Rekord w środę odrabiał ligowe zaległości rywalizując z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Gospodarze fizycznie "zapłacili" za to po zmianie stron. Ruch do remisu doprowadził w 73. minucie. Strzał Piotra Kwaśniewskiego otarł się jeszcze o rywala i piłka wpadła do siatki.

Niebiescy poczuli krew i zaatakowali. Ruchowi brakowało jednak skuteczności. W końcówce gościom pomogło trochę szczęście. W polu karnym Rekordu ręką zagrał jeden z zawodników gospodarzy. Sędzia, który wcześniej swoje usłyszał od zirytowanych niektórymi decyzjami fanów gości, wskazał na "jedenastkę", którą wykorzystał Mariusz Idzik. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

Dzięki trzem punktom Niebiescy umocnili się na pozycji wicelidera, zmniejszając zarazem straty do prowadzącej Ślęzy Wrocław do dwóch punktów. Wrocławianie w swoim meczu prowadzili już z Foto-Higieną Gać 2:0, ale potyczkę zremisowali.

Rekord Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1:2 (1:0)
1:0 - Dariusz Rucki 42'
1:1 - Piotr Kwaśniewski 73'
1:2 - Mariusz Idzik (k.) 90+2'

Rekord Bielsko-Biała: Szumera - Mączka, Rucki (61' Czaicki), Kareta - Caputa, Gaudyn (82' Iwanek), Wyroba, Sobik, Żołna - Szymański, Guzdek (70' Wróblewski).

Ruch Chorzów: Bielecki - Kasolik, Kawula, Kulejewski, Kwaśniewski - Mokrzycki, Sikora - Winciersz (68' Paszek), Duchowski (56' Foszmańczyk), Janoszka - Idzik.

Żółte kartki: Rucki, Szymański, Iwanek (Rekord) oraz Janoszka, Mokrzycki, Kasolik (Ruch).